Ano, rousínovští fotbalisté po dosavadní mizérii zabrali. Týmovou náladu na bodu mrazu překvapivě rozehřáli na půdě jednoho z favoritů krajského přeboru, kdysi druholigových Ratíškovic. „Konečně nám to tam napadalo. Donutili jsme je k chybám a hlavně je dotáhli do konce," oddechl si trenér Milan Boušek. Přímo na hřišti v roli stopera přihlížel, jak jeho svěřenci nadělili Baníku pořádný debakl.

Krajský přebor 5. kolo:Baník Ratíškovice – Framoz Rousínov 1:4

Poločas:
1:0. Branky: Kotásek – Sedláček 2, Krejčíř, Žoček.
Diváků: 180
Rousínov: Trnavský – Hartl, Kubala, Boušek, Pupp – Honek, Kupčík, Žoček, Krejčíř – Sedláček, Divácký.
Střídali: Benda, Kameník, Radil.

Přitom první půle naznačila, že půjde o další zápas, který srazí Framoz ještě více do kolen. Hosté se opět dostali k stoprocentním šancím, jenže gólově se stále nemohli prosadit. Naopak, ke třem očekávaným bodům nasměroval domácí přesnou trefou Kotásek, když využil dokonalý signál po standardní situaci.

V kabině při poločasové přestávce se pak odehrál zřejmě rozhodující moment zápasu nebo možná i celého podzimu. „Zaznělo to, co bylo na hřišti vidět. Že už od začátku nehrajeme špatně, že konečně tomu jdeme naproti, jen nám to tam zatím nespadlo. Řekli jsme si, že do toho půjdeme ještě víc a že teď už musíme dokázat, že nejsme jen tak k poražení," popsal dění kouč. A to se hostům dokonale povedlo.

Srovnání stavu zařídil Sedláček, když tváří v tvář ratíškovickému gólmanovi nezaváhal a odstartoval tak rousínovský brankostroj. V něm úspěšně pokračovali po chytrém prostrčení Kupčíka Žoček, povedenou ranou ke vzdálenější tyči Krejčíř a vše uzavřel svým druhým zásahem Sedláček. „Jejich chyby vycházely z našeho tlaku a my toho využili. Po utkání mi domácí říkali, že ještě snad nikdy neviděli, aby na ně takhle někdo vletěl," prozradil. Pravdou je, že Ratíškovice doma tahaly obdivuhodnou šňůru čtrnácti utkání bez porážky, naposled prohrály před více než rokem s Rohatcem.

Framoz se tak odrazil ode dna tabulky, i když o žádném bezpečném odstupu zatím nemá smysl mluvit. I poslední Ivančice vyhrály, šestibodový Rousínov je pátý od konce o jediný gól před IE Znojmo. „Skoro všichni nás už odepisovali, jsem rád, že teď budou muset svůj názor poopravit. Ale nemůžeme to přeceňovat, čekají nás nepříjemné Mutěnice a my musíme potvrdit, že už jsme jinde než před týdnem. S nimi to rozhodně nebude jednoduché," mírnil optimismus týmový lodivod.