Opět prořídlé ochozy očekávaly, že tým naváže na sobotní kanonádu, ale konal se pravý opak. Se sestupujícím soupeřem domácí do desáté minuty vedli, s Petřkovicemi v patnácté o dva góly prohrávali. A hosté si vypracovávali další a další šance. Ke své smůle je ale všechny pozahazovali. „Petřkovice potvrdily, že na jaře jsou právem jedním z nejlepších mančaftů. Hrají dobrý fotbal, mají v sestavě zkušené hráče. Na začátku jsme udělali dvě chyby, za které nás potrestali. Cením si toho, že to za stavu 0:2 to kluci nezabalili,“ chválil po utkání domácí trenér Jan Trousil.

MFK Vyškov – FC Odra Petřkovice 3:3
Poločas: 2:2. Branky: 33. Tijani, 38. Přerovský z pen., 50. Pospíšil – 3. Lokša, 15. Latocha, 73. Ptáček. Rozhodčí: Černý – Sedláček, Slováček. DS: Bábiček. ŽK: Přerovský, Jeřábek – Chvěja, Holiš, Regec, Godula. Diváků: 162.
Vyškov: Sova – Novotný, Jeřábek, Tijani, Praks – Fialka (68. Studený), Matocha, Lahodný, Pospíšil – Přerovský, Toure (87. Hodinář). Trenér: Jan Trousil.
Petřkovice: Chvěja – Baranek, Honiš, Švancer, Holiš - Latocha (56. Szotkowski), Regec (64. Václavík), Smékal, Sporysz – Lokša, Ptáček. Trenér: Ondřej Smetana.

Minimálně dvě šance hostujícího Jakuba Ptáčka a hlavička Radovana Lokši, kterou brankář Tadeáš Sova vytlačil nad břevno, se za stavu 0:2 daly označit na vyložené. Domácí ofenzívu hostů přežili bez úhony a v závěru sami trestali chyby petřkovických stoperů a brankáře. Po rohovém kopu se hlavou přesně trefil nehlídaný Mohamed Tijani a v penalty pak vyrovnal Daniel Přerovský. To šel brankář Filip Chvěja pozdě do souboje ve Scheckem Toure, kterého tvrdě zkosil.

Po přestávce dali Vyškované otřeseným hostům třetí gól krásnou hlavičkou Daniela Pospíšila po centru Tomáše Prakse. Paradoxně gól hosty nedorazil, ale vrátil do zápasu. Opět začali praktikovat svůj rychlý přímočarý fotbal. Na 3:3 vyrovnal Ptáček po sólovém uniku a „blafáku“ brankáři Sovovi.

V té době se hrálo nahoru – dolů a v závěru mohly vítězství na svoji stranu strhnout oba týmy. Nejprve měl smůlu Pospíšil, že před prázdnou brankou mu rychlý míč odskočil příliš vysoko. Na druhé straně Lokša hlavičkoval po rohovém kopu do tyče a Marek Szotkowski volejem těsně minul levou šibenici Sovovy svatyně.
„Nakonec to byl dobrý fotbal z obou dvou stran. Ve druhém poločase jsme dali krásný gól a měli jsme náznaky šancí, ale oni vyrovnali zaslouženě. Remíza průběhu zápasu asi odpovídá. Jsem zklamaný z toho, že jsme neskončili šestí, což by nám zajistilo vítězství, ale klukům v kabině poděkuji za to, jakým způsobem se o výsledek porvali,“ zhodnotil zápas Trousil.

Ilustrační foto.
Vyškov nadělil sestupující Mohelnici šestigólový výprask. Ve středu zakončí MSFL

Nerozhodný výsledek nakonec s drobnými výhradami kvitoval i trenér hostů Ondřej Smetana. „Na jaře se nám daří a nebudu lhát, že jsme tady nechtěli vyhrát a zakončit soutěž vítězstvím. Když neproměníte takové šance, a soupeř samozřejmě má také kvalitu, tak to dopadne, jak to dopadlo. Po druhém góle byli oni v psychické výhodě, ale zvládli jsme to. Ale převažuje ten dojem, že po tolika šancích, které jsme tu měli, že jsme to měli dotáhnout do vítězného konce,“ řekl kouč hostů, který k mužstvu přišel v lednu a ze sestupových vod je vytáhl do klidného středu tabulky.