Na první pohled zcela jednoduše lze popsat sobotní podvečerní dění na slavkovském fotbalovém stadionu. Hrálo se tam první z celkového počtu šesti sezónních derby zápasů týmů z Vyškovska v I.A třídě skupině B. V této výkonnostní skupině totiž figurují Slavkovští, Bučovičtí a Ivanovice na Hané. A právě první dva tohoto výčtu, jejichž kluby dělí vzdušnou čarou jen asi deset kilometrů, stáli o víkendu proti sobě.

Ačkoli bývá zvykem, že vyslanci slavkovské kopané v domácím prostředí zvládají obvykle úvodní část hry na výbornou, tentokrát to nepotvrdili. Bučovičtí snaze protivníků nedávali velký prostor a to oni diktovali tempo utkání. „Naše první půle byla slabá. Dobře nás přečetli, eliminovali naši novou oporu Vojtíška, který rozehrává nejvíce akcí, zdvojovali nás a my se s tím nedokázali vypořádat,“ uznal slavkovský trenér René Lysák. Bučovický tlak nakonec měl i gólový efekt, když po necelé půlhodině hry se domácí v defenzivě přehnaně věnovali kličkám a hostující Nevole křížnou střelou poslal svůj tým do vedení. Domácí ani inkasovaná branka příliš neprobrala, ale do přestávky už je trest nepostihl.

Druhá část hry s tou první neměla příliš společného. Domácí do ní naskočili aktivněji a hra se přinejmenším vyrovnala. Vše podstatné se pak událo čtvrthodinu před koncem, kdy se potvrdilo fotbalové heslo: nedáš, dostaneš. Nejprve měl po brejku rozhodnutí na noze Štroblík, ale tutovku mu zneškodnil brankář Stehlík. Ten naopak okamžitě založil úder Slavkova, na jehož konci byla hlavička útočníka Strnada a konečný stav 1:1. „Brzy po pauze jsme kvůli zranění museli přeskupit řady a to se dost projevilo. I tak jsme ale šance měli proměnit a mohli si odvézt výhru, i remiza je ale cenná,“ uvědomoval si kouč hostí Zdeněk Marčík.