Do utkání Trousil sice nastoupil jako obvykle na svém postu stopera, ale v šestašedesáté minutě ho píchlo ve svalu, proto se přemístil na lavičku, aby dokoučoval zápas. „Už jsem starší pán. V tomhle zápase se hodně běhalo, a tak mi ve svalu trochu zatáhlo, když jsem šel do skluzu. Domluvili jsme se s Valdemarem Horváthem, že za stavu 3:0 pro nás už není co riskovat, a šel jsem dolů. Aspoň jsem si mohl vyzkoušet poprvé pozici trenéra z lavičky. Takže jsem rád za to, že jsme to zvládli na hřišti, i za to, že jsem tam mohl zhruba těch dvacet minut stát a prožít nervozitu z trochu jiné strany," hodnotil začátek nové etapy svého fotbalového života bývalý ligový hráč Slovácka a Brna.

Samotný zápas třetího jarního kola Moravskoslezské ligy rozehráli lépe hosté. Už úvodní minuty přinesly jejich velkou šanci. Z pravé strany centroval Holub a jeho nabídku se ve vápně snažil mezi tři tyče usměrnit Josef Lička, který však zamířil těsně vedle.

Oba týmy v prvním poločase trápila finální fáze. Když už se dostal domácí Marek Heinz, někdejší vynikající český reprezentant, ve velmi nadějné pozici ke střele, tak jeho zřejmě gólový pokus zablokovala hostující obrana.

Síť se v první půli rozvlnila jen jednou, ale Vyškovu pokazil gólovou radost zdvižený praporek asistenta rozhodčího. „Myslím si, že první poločas jsme prohospodařili, protože jsme měli dvě gólové situace, které kdybychom dohráli, tak jsme vedli aspoň 1:0. Všechno by se pak vyvíjelo jinak," litoval poměrně dobře odehraných prvních pětačtyřiceti minut domácí trenér Oldřich Machala.

Druhá půle byla jednostranná záležitost v podání hostů. Nejprve se po rohovém kopu střídajícího Davida Hodináře hlavou trefil Josef Lička. Ránu na solar dali hosté Holici o pouhé dvě minuty později, když si ve velkém vápně s domácí obranou pohrál kapitán Michal Jeřábek a zakončil přesně k tyči.

HFK se z prvního gólu nepoučilo, a tak i třetí trefa do jeho sítě padla po rohovém kopu. Vysoký míč sklepl Daniel Přerovský pro Ličku, který ranou z voleje zvýšil na 0:3, což byl i konečný výsledek zápasu. „Pomohla nám změna rozestavení z tři – pět – dva na čtyři – jedna – čtyři – jedna. Hra nám začala fungovat a už jsme domácím nic nepovolili. Naopak nám se podařilo své šance proměnit. To, že jsem dal dva góly, je taky troška štěstí. V každém případě jsme se po druhé brance definitivně uklidnili. Z lavičky přišly pokyny víc držet balón, ale my jsme přidali ještě jeden gól," popsal příčiny obratu v zápase dvougólový kanonýr Josef Lička.

„Bohužel se neustále vrací to, že my jsme mužstvo, které nemá rádo soubojové situace, a druhá půle tomu jen napovídala. Hosté převzali iniciativu, byli důrazní a dali góly ze standardních situací, které bychom měli ubránit. Poté už se nám rozpadla obrana, Vyškov byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál," uznal Machala.

Ubránili Heinze

Oba soupeři svá dvě úvodní jarní utkání prohráli, a tak je nasnadě, že Machalův trenérský protějšek byl rád, že přišla povzbudivá výhra. „Do tohoto zápasu jsme šli s tím, že tady už si nemůžeme dovolit prohrát. Říkali jsme si, že bychom přinejhorším brali i remízu, protože jsme věděli, jakou jsme měli v uvozovkách fazónu ty předchozí zápasy. V prvním poločase jsme prohráli hrozně moc osobních soubojů v prostředku hřiště, navíc se nám nedařilo bránit Marka Heinze, který si dobře chodil pro míče a tvořil Holici hru. O půli jsme si něco řekli, změnilo se rozestavení a myslím si, že v druhé půli jsme byli po našem gólu jednoznačně lepším mužstvem," zdůraznil Trousil.

V dalším kole se MFK představí doma. V sobotu se od 15.30 hodin utká s kandidátem na postup Vítkovicemi.

MSFK
1. HFK Olomouc – MFK Vyškov 0:3
Poločas: 0:0. Branky: 55. a 77. Josef Lička, 57. Jeřábek. Rozhodčí: Tomanec – Mikula, Hanák. ŽK: Pezzotti – Novotný. Diváků: 120.
HFK: Mucha – Kováč (75. Grézl), Petrić (73. Fočić), Kotouč, Přikryl – Pyclík, Schmidt (66. Kostorek), Buček, Heinz, Šteigl – Pezzozti. Trenér: Oldřich Machala.
Vyškov: Klimeš – Netopil, Trousil (66. Urbančok), Novotný – Stříž, Krejčí, Lahodný (81. Studený), Jeřábek, Holub (46. Hodinář) – Přerovský, J. Lička. Trenér: Jan Trousil.