Fanoušci nejpopulárnější kolektivní hry na světe si znovu přijdou na své. A v případě Vyškovska hned dvojím způsobem. Mohou zavítat na tribuny svých oblíbených klubů a požitek ze hry si tak jako loni mají možnost okořenit tipovací soutěží. Fortuna liga bude znovu provázet okresní kopanou a obdarovávat ty, kteří dokáží o kopané nejen mluvit, ale také se v ní opravdu vyznají.

První kolo jmenované akce už je minulostí. Ačkoli o víkendu zasáhly do ostrých duelů jen dva nejlepší týmy dospělých z okresu, Fortuna liga nelenila a otevřela své brány v prvním možném termínu. A že to po vzoru předchozích ročníků nebude nuda, dokázalo už premiérové soupeření. Poprvé v historii se o prvenství dělí dva tipaři.

Vyškovští Jiří Frolich a Radim Liška věřili v papírově vyrovnaných utkáních stoprocentně domácím a sázka na tuto kartu se jim vyplatila. V osmi případech totiž protivníci svým hostitelům neukradli ani bod včetně bitev Vyškova a Rousínova, kterým se nedařilo. Oba jmenovaní čtenáři Deníku tak nasbírali shodně jedenáct bodů.

Zvláštní náhoda tomu pak chtěla, že vítězi prvního jarního týdne Fortuna ligy jsou jsou dva. Supertrefu, tedy součet všech vstřelených branek, určili oba stejně a ukázat na jednoho z nich nedokázala ani další pomocná kritéria soutěže. Pravidla v tomto případě přesto hovoří jasně, prvenství v kole a průběžné vedení patří Frolichovi i Liškovi. O ceny, tedy stokorunovou volnou sázenku do sázkové kanceláře a tričko s logem generálního partnera, se rozdělí. Právo výběru má ten, kdo si ve vyškovské redakci cenu vyzvedne jako první.