Pro domácí neslavně skončilo víkendové utkání Moravskoslezské fotbalové divize mezi domácím Vyškovem a hosty z Rájce-Jestřebí. Prognózy hovořily jasně ve prospěch prvně jmenovaných, kteří drželi průběžnou pátou pozici, ale zachraňující se sok z Blanenska byl jiného názoru a na zpáteční cestu si přibalil nečekané tři body.

Že se bude pro domácí zápas ubírat smůlovatou cestou, naznačila už první minuta. V ní se členové obranných šiků nedohodli při rozehrávce, k míči se dostal na hrotu nastupující Ostrý a křížnou bombou zkrotil vyškovské sebevědomí. „Spousta chyb. Přihrávka do středu, nepokrytý útočník. Určitě nás to srazilo, ale jsme snad dostatečně zkušení, abychom za devadesát minut otočili,“ láteřil trenér domácích Pavel Svoboda. Ale brzy se ukázalo, že otáčet stav nebude tentokrát snadné.

Dále se vše odehrávalo podle stejného scénáře. Rostex se do soupeře tlačil, ale k náznakům ohrožení rájecké svatyně se dostával jen po standardních situacích. Chyběl ovšem klid v zakončení a větší důraz, za gólové příležitosti se dají považovat jen dvě, Hanusova hlavička a možnost Sigmunda, stojícího po trestném kopu u zadní tyče. Vedoucí tým naopak sršel sebevědomím a hrozil smrtícími brejky. Dva z nich byly povedené, přičemž hlavně ten Haničince deset minut před pauzou volal po gólu. Záložník přešel od půlící čáry sám přes čtyři Vyškovské a domácí naděje zachránil brankář Kopáček, když vystihl jeho kličku. Do půle se už ale skóre neměnilo a slušně zaplněná tribuna čekala, s čím domácí nastoupí do druhého dějství. „Řekli jsme si, že se zatím nedaří, ale že to zvládneme, když zlepšíme kombinaci a přesnost. Bylo potřeba zvýšit nasazení,“ popsal rozpravu v kabině kouč.

Jenže vyškovské odhodlání ochablo další defenzivní chybou už šest minut po přestávce. K odraženému míči se dostal na pravé straně Fiala a v pohodě z ideálního místa prostřelil Kopáčka. „Tím se vše zlomilo. Šli jsme do druhé půle s tím, že to zvládneme, a s dvoubrankovým mankem je to už obtížné. V křeči jsme jen nakopávali a to nikam nevedlo,“ uznal vyškovský středopolař Valdemar Horváth.

Přemíra vyškovské snahy měla spíše kontraproduktivní účinek, šancí na eventuální snížení přicházelo čím dál méně, naopak se zvyšoval jejich počet na hostující straně. Ránu z milosti Ráječtí Rostexu zasadili dvě minuty před koncem, kdy rychlou kombinaci zakončil z jedenácti metrů s přehledem Haničinec. Domácí výkonem i výsledkem propadli a prohráli 0:3. „Hrají o záchranu a měli prostě větší vůli po vítězství. A naopak my jsme toho moc nepředvedli,“ smutnil po utkání kouč Svoboda.