Nejlepší klub z Vyškovska divizní Rostex zvolil hned na úvod velmi těžkou konfrontaci. Na umělém trávníku Sigmy Olomouc se utkal s její rezervou, která hraje moravskoslezskou ligu. Druhý v pořadí Framoz Rousínov měl naopak soupeře hrajícího o soutěž níž než on. Zřejmě i proto byly výsledky diametrálně rozdílné.

Vyškov v Olomouci prohrál 0:3, když všechny branky padly až ve druhém poločase. Jména úspěšných střelců jsou zajímavá. Góly dali Chlebek, Vavřík a Kazár. V poli ale byla hra vcelku vyrovnaná s trochu větší aktivitou na domácích kopačkách. V poločase obě strany střídaly, přičemž domácí kouč Augustin Chromý vyměnil celou jedenáctku. „Herně nemá smysl to moc hodnotit, ale do poločasu to bylo z naší strany docela dobré utkání, i když soupeř potvrzoval svoji kvalitu. Do ničeho většího jsme ale juniorku Sigmy nepustili. Po poločase už to bylo víc o kondici. My jsme střídali čtyři hráče, Olomouc všechny. Takže celkově zápas určitě splnil účel, viděl jsem v akci nové tváře a všichni hráči něco naznačili,“ komentoval zápas trenér Vyškova Valdemar Horváth.

Ten samozřejmě bude kádr ještě doplňovat a hovoří o jednom muži pro každou řadu. Zvláštním „případem“ je pak náhrada za velezkušeného stopera Jaroslava Schindlera, který se včera podrobil operaci kolena. „Nahradit ho bude těžké, ale chceme najít rychlého obránce s podobně dobrou přihrávkou. Pro útok by byl dobrý, ale to vám řeknou všude, útočník, který umí gólově zakončovat akce. V tuto chvíli ale máme jádro týmu pohromadě a do konce ledna bych chtěl příchody uzavřít,“ dodal Horváth.

Na „stařičké“ umělce při brněnské sportovní základní škole v Janouškově ulici byl Rousínov proti Soběšicím v celém utkání jasně lepší. Dobře se uvedli zejména brankář Ustohal, který je v Rousínově na zkoušku ze Sparty Brno, a kapitán dorostu Svoboda, který suverénně zvládl hru na stoperovi. Ani trenér Pavel Svoboda ale nechtěl jednotlivé výkony detailně rozebírat. „První poločas byl z naší strany lepší. Rychle jsme dali dva góly a pak to už bylo dost jasné. Ale o výkonu to v této fázi přípravy zatím není. Na druhé straně ale musím říct, že na to, že v mužstvu bylo pět hráčů z béčka, měla naše hra docela dobrou úroveň,“ řekl Svoboda .

Další herní prověrkou obou týmů budou sobotní zápasy zimního turnaje v Brně Líšni. V 11.00 hodin nastoupí Rousínov proti Blansku a od 13.00 Vyškov proti ligovému dorostu Zbrojovky Brno. Oba týmy představí další potenciální posily. „V tomto týdnu přijdou určitě další hráči na zkoušku. V Líšni bych chtěl mít k dispozici osmnáct, devatenáct fotbalistů,“ dodal Svoboda. Vyškovským fandům by se měl mimo jiné představit slovenský záložník z tamní třetí ligy.

Příprava

Sigma Olomouc B – Rostex Vyškov 3:0 (0:0)

Vyškov: Kopáček (46. Holásek) – Daněk, Hodinář, Bárta, Kollár – Hirsch, Sigmund, Fryčák, Maruška, Hradil – Lička. Dále střídali: Žoček st., Tilšer, Palla, Žoček ml.

Framoz Rousínov – FC Soběšice 6:0 (2:0)

Branky: Růžička 3, Fiala, Buršík, Outrata.

Rousínov: Ustohal (46. Slovák ) – Kotouč, Kubala, Svoboda, Pupp – Kalouda (46. Kameník ), Buršík, Fiala, Kupčík (46. Outrata) – Kuklínek (46. Růžička), Skokan.