Fotbalová sezona byla ohrožená. Do finanční tísně se fotbalový klub dostal poté, co převzal drnovickou mládež po drnovickém klubu. „Šli jsme do toho, protože Českomoravský fotbalový svaz slíbil, že ponechá půlmilionovou dotaci. Tu drnovické mládeži poskytoval. Nakonec ale rozhodl, že se sportovní centra přesunou do Poštorné a dotace přejde tam,“ řekl manažer mládežnické kopané Edvard Lasota. Jeden milion a dvě stě tisíc korun, které od radnice dostal jako grant, najednou nestačil. Obrátil se proto na radnici se žádostí o zapůjčení necelého milionu korun.

„Žádost Fotbalového klubu Rostex Vyškov projednávali zastupitelé už na svém předchozím zasedání v červnu. Tehdy však fotbalisté neuspěli. Na posledním zasedání se ovšem zastupitelé rozhodli fotbalovému klubu podat pomocnou ruku a poskytli mu bezúročnou půjčku ve výši devíti set padesáti tisíc korun na činnost mládežnických družstev v kategoriích přípravky, žáků a dorostu,“ informovala tisková mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Půjčku město poskytne do začátku října letošního roku. Klub ji bude splácet ve třech splátkách. Tři sta padesát tisíc musí splatit v roce 2009, tři sta tisíc v roce 2010 a zbývajících tři sta tisíc korun v roce 2011. „V případě, že klubu bude v letech dva tisíce devět až jedenáct poskytnutá dotace nebo grant, město si vyhradilo možnost odečíst splátku od poskytnuté dotace,“ dodala Bednářová.

Podle Lasoty má klub roční rozpočet pět a půl milionu korun. „Zhruba na milion nás přijde jenom nájem drnovického stadionu a tělocvičny a hřiště ve Vyškově. Zatímco jiné neziskové organizace žádaly po radnici sedmdesátiprocentní dotaci, my jsme žádali méně než padesát procent. Nakonec jsme dostali pouhý jeden milion a dvě stě tisíc korun. Přesto jsme nežádali o další dotaci, ale pouze o půjčku, aby to bylo fér vůči ostatním organizacím,“ vysvětlil Lasota.