Po předchozí sérii neúspěchů vyškovští futsalisté podruhé bodovali. Po tříbodovém zisku z Bílovic neodjeli s prázdnou ani z palubovky Baníku. Opravdu pořádný ostravský kotel hosty tentokrát neuvařil. „Naše hra nebyla ideální, ale za bojovnost a touhu po bodech musím hráče pochválit," shrnul páteční večerní dění šéf amorského klubu Antonín Petlach.

Na rozdíl od většiny podzimních zápasů Vyškovští vyrazili pro úspěch téměř v kompletní sestavě. Z pracovních důvodů chyběl jen brankář Michal Karabina. S sebou vzali i poměrně početnou skupinku fanoušků a ti byli potřeba. „Sváděli těžký souboj s fotbalovými fanoušky Baníku, kteří na jejich futsalové kolegy pravidelně chodí. Naši i domácí tak přispěli ke skvělé atmosféře celého zápasu," potvrdil.

Na hřišti ovšem amoři dlouho tahali za pověstný kratší konec. Už v páté minutě Ševčík nezískal pro sebe výhoz gólmana Kotulána a nechtěně tak založil smrtící domácí brejk. Situace tři na jednoho skončila otevřením skóre do prázdné brány. V osmé minutě bylo ještě hůř, když ostravská rána z úctyhodné vzdálenosti překvapivě skončila až ve vyškovské síti. A když o čtyři minuty později Král vypíchl domácím balón a oslovil skórujícího Tichého, tak Baník okamžitě odpověděl po nedůrazu hostující defenzivy.

Naštěstí pro Amor dal ještě před pauzou kontaktní gól Chubirka, který z nulového úhlu nastřelil míč do brankoviště a strážce ostravské svatyně si ho sám usměrnil za svoje záda. „To už jsme měli na kontě pět faulů a naše hra byla hodně obezřetná. Domácí toho ale nedokázali nijak využít. Bylo to celé dost neurovnané a spíše šlo o bojovnost," popsal Petlach.

Druhé dějství už začalo ze strany hostů aktivněji. Vytvořili si tlak, několik slibných šancí, ale ty přišly vniveč. Naopak po pěti minutách zahřmělo na druhé straně a domácí tak měli zpět dvoubrankové vedení. Ale ne nadlouho, Skoumal z rohu nabil Grimovi a ten přízemním pokusem trefil do černého. Bylo tak zaděláno na dramatický finiš večera a ten také přišel.

Trestný kop čtyři minuty před koncem Vyškovští rozehráli na střed a Grim pořádnou pumelicí srovnal. Ostravští šli ještě jednou do vedení, když opět uspěli s bleskovým kontrem. To už se hrála předposlední minuta, a tak to vypadalo, že o majiteli třech bodům je jasno. Omyl.

Amoři se totiž pustili do power-play a ta tentokrát měla přívlastek „bodová". Střelu v brankovišti soupeře osamoceného Grima ještě dokázali domácí zblokovat, ale osmnáct vteřin před závěrečnou sirénou rozjásal lavičku svého týmu Král. Vypálil, ve výhledu gólmanovi přeběhl ve správný okamžik Ševčík a míč bez doteku zapadl, kam měl.

Utkání tak skončilo remízovým smírem 5:5. „Ještě že tak. Dnes jsme prospali úvod, bylo to od nás bojácné až ustrašené. Pak jsme museli pořád dotahovat, a když se to povedlo, opět jsme propadli z taktiky. Naštěstí jsme zužitkovali power-play a jsme za to moc rádi," uzavřel Petlach.

10. kolo, hala SC Dubina
Baník Ostrava – Amor Vyškov 5:5
Poločas: 3:2.
Branky: 36., 40. Grim, 12. Tichý, 16. Chubirka, 40. Král.
Střely na branky: 21:25.
ŽK: Grim, Král.
Brankář Jan Kotulán: 21 střel/16 zásahů.
Sestava: Kotulán – Tichý, Ševčík, Lukeštík, Král – Tachtadžis, Grim, Chubirka, Skoumal – Obruča.