S výrazně zlepšenou náladou odjedou k sobotnímu utkání čtvrtého kola moravskoslezské divizní skupiny D do Blanska fotbalisté Rostexu Vyškov. Tříbodová injekce s Otrokovicemi, ale hlavně výkon ve druhém poločase ladí i fanoušky na optimistickou vlnu. Na hřišti tradičního soupeře mají vyškovští svěřenci trenéra Miloslava Machálka šanci klima v klubu ještě vylepšit.

Kouč si nedopřeje fotbalový luxus

Navíc dalším teoretickým plusem pro Vyškovské je lepšení zdravotního stavu dlouhodobě zraněných hráčů. „Pomalu se vracejí na tréninky, takže v Blansku možná budeme kompletní,“ sdělil kouč Machálek a potvrdil, že tedy udělá v sestavě změny. Jaké, to ale vyplyne až z momentálního zdravotního stavu těsně před utkáním. „Pokud budou tito hráči k dispozici, bylo by luxusem je nevrátit do sestavy, protože jsou to vesměs fotbalisté, kteří v přípravě nebo v úvodu sezony podávali kvalitní výkony,“ zdůraznil Machálek. Jisté je jen, že už nemůže počítat s Baričákem, který zamířil na půlroční hostování do Framozu Rousínov.

Určité zklidnění po nevydařeném začátku potvrzuje i Machálek, ale je natolik zkušeným trenérem, aby mu nepodlehl. „Jsem za výhru s Otrokovicemi moc rád. Chci věřit, že se promítne především na trávníku. Doufám, že hráči začnou víc věřit ve vlastní síly, zdravá sebedůvěra je ve fotbale moc důležitá. Ale já musím upozornit i na to, že nás nečeká žádný lehký soupeř a nesmí nás klamat ani jeho vysoká porážka nula čtyři v posledním kole v Napajedlích. To není objektivní obrázek síly Blanska. Bylo tam vyloučení, výsledek ovlivnila i přísná penalta. Blansko hraje ofenzivní fotbal, kombinačně velmi dobrý, hráči hodně běhají,“ zdůraznil Machálek.

Jednou z klíčových postav Machálkova týmu bezesporu je zkušený stoper Jaroslav Schindler. Zahrál si jen v úvodním celkově nevydařeném utkání s Hodonínem. Jako jeden z mála v něm obstál. V Třebíči a s Otrokovicemi chyběl. Na hřiště ho nepustil natržený stehenní sval u úponu. Včera musel pro pracovní povinnosti vynechat další trénink, ale na předchozích dvou už nohu zkoušel zatěžovat. „Nevypadá to špatně. Sval drží. Uvidíme, co bude do soboty,“ nechal možnost svého startu v Blansku otevřenou.

Vítěznou sestavu by neměnil…

Kapitán týmu obdržel při utkání s Otrokovicemi dárky a blahopřání spoluhráčů a funkcionářů ke svým čtyřicátým narozeninám a v tomto zralém sportovním věku si udržuje ten správný nadhled. „To, jestli budu hrát, je ale především věc trenéra. Já to vidím tak, že vítězná sestava se přece nemění,“ zdůraznil Schindler s úsměvem.

divize D
4. kolo

APOS Blansko
x
Rostex Vyškov
Sobota 28. srpna, 16.30 hod.
Stadion v Údolní ulici 10
Tabulka:
7. Vyškov 1 1 1 3:3 4
9. Blansko 1 1 1 5:8 4