„Soupeř byl lepší, i když ke dvěma gólům jsme jim pomohli po našich chybách. Důležitou roli podle mého sehrálo také to, že v sestavě Vyškova byli tři exligoví hráči, kteří v takovýchto zápasech dokáží mančaft podržet,“ sportovně přiznal kouč Boskovic Radim Weisser.

Hosté měli prakticky celý zápas pod svojí kontrolou. Boskovice si nevypracovaly ani jednu gólovou šanci a trochu víc se snažily zlobit jen v úvodu druhého poločasu.

„Ale i v té době jsme jim nic nedovolili a velice rychle se utkání přeneslo do polohy, že je jen otázkou času, kdy přidáme druhou branku. Po ní už bylo na hřišti jediné mužstvo. Klíčový pro celý zápas určitě byl první gól, který po Horváthově přihrávce zkušeně dal Kropáček,“ popsal průběh trenér Miloslav Machálek.

Nepustit soupeře k míči

Při druhém gólu využil Sigmund chyby domácí obrany a převahu hostů korunoval v závěru třetím gólem Žoček. Vyškovští zaznamenali teprve své druhé vítězství na stadionu soupeře. Ve dvanáctém kole byli úspěšní na hřišti Jiskry Otrokovice, kde zvítězili 1:0. Zatímco tam ale hosté v podstatě bránili poločasové vedení a spoléhali na rychlé brejky, v Boskovicích byli zcela jasně pány situace a diktovali tempo hry.

„Hráči plnili všechno, co jsme si řekli před zápasem. Chtěli jsme být aktivnější, vnutit soupeři svůj styl a hrát na větší riziko směrem dopředu. Skoro všechno se nám dařilo. Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát dobrý fotbal a dávat i góly. V Boskovicích nikdo ze soupeřů nedominoval jasně, jako my. Teď je třeba výkon a body potvrdit doma s Třebíčí. Když budeme hrát bez té psychické deky, jako v Boskovicích, tak věřím tomu, že musíme vyhrát,“ dodal Machálek. V tabulce fotbalisté Rostexu utekli svému sobotnímu soupeři o nadějných sedm bodů. S dvaadvaceti body jsou na určitě nesestupovém třináctém místě, přičemž za určitých okolností by mohlo divizi i pro příští rok zajistít i o jedno místo horší závěrečné postavení.

Divize D
Boskovice – Vyškov

0:3 (0:1)
Branky : 33. Kropáček, 80. Sigmund, 90. Žoček.
Vyškov: Kopáček – Maruška, Schindler, Hodinář, Koláček – Kopřiva, Horváth, Žoček, Daněk – Lička (88. Gottwald), Kropáček (74. Sigmund).