„Je to škoda, že Dědice skončily. Pro vyškovské a hlavně dědické fandy určitě. Ale nevím, o co šlo a jak to v dědickém klubu vypadalo,“ řekl trenér Rostexu Pavel Svoboda. Zároveň přiznal, že Dědice byly pro Vyškov konkurencí. „Dva kluby v takových výkonnostně dobrých soutěžích a tak malém městě, to je trochu moc. Kdyby se spojily, mohly vytvořit silný mančaft. Ale to je otázka jednání mezi funkcionáři,“ povzdechl si Svoboda.

Otvírá se mu tak jistá teoretická šance, jak doplnit sestavu svého divizního celku. „Měli jsme v Dědicích čtyři hráče na hostování. Pokud budou mít zájem se u nás prosadit, nevylučuji jejich návrat,“ potvrdil Svoboda.

V Rostexu by se mohla však také objevit jména velezkušených borců, jako třeba obránce Valdemar Horváth, záložník Jaroslav Kolečkář, či střelec Ivo Sigmund. „Je to možné. Nic jsme však zatím ještě nedomlouvali,“ mírní optimismus Svoboda. Například Horváth zřejmě bude mít dost práce jako asistent trenéra v druholigových HFK Olomouc a je zatím otázkou, zda i ostatní projeví zájem.