Divizní fotbalisté Rostexu Vyškov dnes zavítají na horkou půdu pohárového pokořitele pražské Slavie. O půl čtvrté odpoledne je totiž čeká SK Líšeň.

Pikantní je, že líšeňská cesta za pokořením vicemistra republiky začala vloni v létě právě v utkání s Vyškovem. Kluby uhrály nerozhodný výsledek a o postupu Brňanů rozhodl až penaltový rozstřel. „Vyškov na nás umí zahrát, moc se nám proti němu nedaří,“ chválí soupeře líšeňský trenér Bohumil Smrček.

Rostex se s Líšní rozešel smírně i na podzim, kdy remizoval 1:1 a ani dnes by jeho trenér Pavel Svoboda nebyl s plichtou nespokojen. „Je to zápas venku, bod by nám stačil, ale raději bychom samozřejmě vyhráli,“ říká.

Bojovat o body bude Vyškov pravděpodobně v plné sestavě. „Ještě uvidíme, co přinese předzápasový trénink. Ale připraveno nejspíše bude všech dvanáct hráčů, které máme,“ s poněkud trpkým úsměvem naráží na velmi úzký kádr svého mužstva Svoboda. Mužstvo dle jeho slov opět doplní několik hráčů z dorostu.

Podobně na tom ale je i Líšeň. „V zimě nás opustila řada opor jako Kalouda, Ryšánek či Vlček. Teď sázíme především na mládí,“ říká trenér Bohumil Smrček.

Na rozdíl od svého kolegy na lavičce Vyškova, který dosud na jaře nevyhrál, však zatím může být s výsledky svého týmu spokojen. „Teď jsme porazili Boskovice a venku zdolali Třebíč. Jsem rád, že se nám daří,“ říká Smrček. Na utkání s Vyškovem se těší. „Doufám, že se bude hrát útočný fotbal a vyhraje ten lepší,“ usmívá se líšeňský lodivod.