Poslední utkání letošní divizní sezony je před fotbalisty Rostexu Vyškov. Dnes od půl páté odpoledne se na svém stadionu postaví družstvu Sokola Konice. A trenér domácích Pavel Svoboda se natají s předzápasovými cíli. „Je to poslední zápas a navíc doma. S diváky se chceme rozloučit výhrou. Letos jich bohužel moc neviděli, na vlastním hřišti se nám moc nedaří napodobovat výsledky z utkání na půdě soupeřů,“ říká kouč.

Že to nebude mít zcela lehké, naznačuje nejen postavení Konic v tabulce, ale také slova trenéra Konice Karla Procházky. Jeho tým v minulém, posledním domácím, utkání jen bez branek remizoval s Třebíčí. O to více se však bude o vítězství snažit dnes. „S Třebíčí jsme hráli jedno z nejhezčích utkání vůbec. To mě těší,“ upozornil na pro Vyškov neradostný fakt Procházka.

Ovšem poslední kola bývají specifická. Týmy, které nehrají o postup, ani o udržení, často mívají problémy s motivací i koncentrací na zápas. Na postavení v tabulce tolik nezáleží. Zvláště, když soupeře dělí pouhá tři místá a pět bodů, nedá se Sokol Konice označit za favorita. „V takových zápasech většinou vyhrává ten, kdo víc chce a více se soustředí na hru,“ pověděl vyškovský lodivod Pavel Svoboda.

Tomu v zápase bude ze vší pravděpodobností opět chybět zraněný Schindler. Krom něj však bude kádr Vyškova úplný.
Taktika Vyškovanů bude podobná té z minulých kol. Tedy kvalitní defenziva a hra na rychlé brejky. Podobně však hraje i Konice a lze tedy očekávat taktickou bitvu. „Myslím si ale, že to bude hezký fotbal,“ věří lodivod Svoboda.

Trochu jej mrzí jen to, že utkání bude konkurovat mistrovství Evropy a tak si poslední zápas sezony nechají ujít někteří z fanoušků. Ty by přitom mohlo nalákat u nás zatím stále poněkud neobvyklé obsazení na postu rozhodčích. Jako hlavní arbitr bude totiž řídit zápas žena, Olga Zadinová.