Tribuny i domácí hráči už ztráceli naději, tlak měl platonickou podobu, hosté hrozili smrtícími brejky. Ale všechny je zahodili, přičemž domácí dosáhli alespoň částečné spásy.

Nedělní fotbalové odpoledne na stadionu Za Parkem nevyznělo pro příznivce vyškovského týmu příliš lichotivě. Proti jejich oblíbencům se v rámci Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D postavili borci z Velkého Meziříčí. A úspěšně, na zpáteční cestu si tak trochu nečekaně přibalili jeden bod. A jen několik minut je dělilo od tří.

Zápas začal divácky nudnou desetiminutovkou. Vyčkávací fotbal přerušil jako první Schindler, který vysunul výborným pasem Mašleje a ten v rychlosti přestřelil. Neodstartoval tak ale nějakou velkou převahu domácích, s hrozbou sestupu se potýkající hosté viditelně nepřijeli jen bránit a od úvodu vsadili na rychlost přechodu do útoku. Šance se střídaly na obou stranách v rychlém sledu, ale do černého zamířil až Dufek, když využil jednoduché akce Kratochvíla a jeho chytrého centru. „Takhle jsme to chtěli, bez složité kombinace. Vyšlo to,“ prozradil meziříčský trenér Roman Kotol.

Vyškovské to ale výrazněji nezaskočilo, a ještě do přestávky měli dvě velké šance Hanus a po signálu také Sigmund. Méně početné publikum, než je ve Vyškově zvykem, tak očekávalo, že se ve druhé půli strhne smršť aktivity Rostexu. Ale omyl, domácí znervózněli a i když nelze říct, že by se před branku nedostali, nebezpečných situací si vytvořili jako šafránu. „Je to hodně těžké, když jste doma, prohráváte, chcete to zvrátit, ale přijdou nepřesnosti. Hráč si přestává věřit. Samozřejmě dnes nám chyběla větší kvalita, hlavně při hře po stranách,“ uznal vyškovský kouč Pavel Svoboda.

Ale ani hostující strana nehýřila radostí. Otevřená zadní vrátka domácí obrany byla jak stvořená pro rychlé protiútoky. A ty se Velkému Meziříčí vedly znamenitě až na to nejpodstatnější: gól. „Tolik stoprocentních šancí, co jsme měli, to se prostě musí proměnit. Za to se ve fotbale pyká,“ uvedl Kotol. Nutno říci, že nad vodou držel svůj tým hlavně strážce vyškovské svatyně Kopáček. „Zaslouží pochvalu. Brankář je sice od toho, aby chytal, ale on toho dnes zneškodnil snad až moc,“ zavtipkoval vyškovský lodivod. A jeho výkon došel i svému výsledkovému uznání.

Fotbalisté Meziříčí nevyhráli. Nedáš, dostaneš opět platilo. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby podcenili rohový kop a Baričák zblízka bez problémů zakončil. Protivníci se tak rozešli smírně. „Chtěli jsme tři body, takže to není dobré. Ale když uvážíme, že jsme vyrovnali těsně před koncem, tak buďme rádi za bod,“ uzavřel Svoboda.