Vyškovský fanoušek se ale nemusí bát. Jeho tým bude dát tuto soutěž hrát, ale pod novým názvem, Městský fotbalový klub Vyškov.

To je jeden z hlavních závěrů pravidelné valné hromady klubu, na níž se delegáti sešli s pětasedmdesá­tiprocentní účastí pozvaných. „Název Rostex jsme tak trochu zdědili. Původně byl garantem celé tělovýchovné jednoty. Nyní už na naši činnost delší domu ničím nepřispívá, takže pro nás nemá význam dál propagovat tuto firmu. Naopak nejvíc nás podporuje město Vyškov a my sami se cítíme jako městský klub, a proto jsme navrhli změnu názvu na Městský fotbalový klub,“ zdůvodnil místopředseda klubu Miloslav Brtníček odchod od současného názvu, pro kterou pak zvedli ruku všichni delegáti. Administrativně by měla nová „značka“ začít fungovat od 1. 1. 2012.

Významnou změnou pro činnost klubu je i rozšíření výboru, které iniciovali bývalý stoper mužstva Jaroslav Schindler a člen výboru Petr Uhlíř. Schindler navrhl doplnit výbor o šéfa dorosteneckého Sportovního centra mládeže Petra Krahulce, Uhlíř následně o Richarda Gottvalda, aby byla dodržena regule lichého počtu členů výboru. Oba jmenované pak valná hromada volbou do nových funkcí schválila. Řídící orgán klubu tedy má nyní devět členů.

Jednání samozřejmě vyhodnotilo i výsledky a činnost klubu v tomto kalendářním roce, v němž na jaře A týmu unikl postup do moravskoslezské ligy. Brtníček zdůraznil, že tento výsledek rozhodně klub za neúspěch nepovažuje. Naopak. „Áčku nebyl stanoven cíl postoupit, takže hodnocení jeho výsledků je kladné,“ řekl místopředseda stále ještě SK Rostex s tím, že zatím ještě nejsou vytvořeny jak hráčské, tak ani ekonomické podmínky proto, aby se klubu mohl o moravskoslezskou ligu reálně ucházet.

V hodnocení výsledků mládeže sklidil pochvalu především mladší dorost, který vyhrál divizi, zatímco v hodnocení činnosti obou mládežnických středisek, tedy už zmíněného dorosteneckého Sportovního centra mládeže a žákovského Sportovního střediska mládeže, jemuž šéfuje trenér áčka mužů Valdemar Horváth, převažovaly spíše problémy, které většinou zavinila celková nepřipravenost této „akce“ ze strany příslušných řídících fotbalových orgánů.