Dva okresní fotbalové divizní celky zahrály duely proti soupeřům v netradičním čase, tedy ve středu odpoledne. Rousínov zajížděl k zápasu do Rájce-Jestřebí, Vyškov naopak bojoval o body na domácí půdě, kde přivítal tým ze Žďárů nad Sázavou.

Momentálně osmý Rousínov si z Rájce přivezl tři body, když dokázal zdolat domácí o dva góly. „Soupeř dal tři góly ze dvou šancí, to je nehoráznost,“ zlobil se po utkání, ve kterém první gól hostí zařídili domácí hráči jejich trenér Jiří Záleský. První varování vyslali hosté v sedmé minutě, kdy rousínovský útočník hlavičkoval těsně vedle tyče.

Chvíli po něm zahrozil domácí Macík, ale rousínovský gólman si se střelou poradil. Další šanci nevyužil rájecký Sova, když sám před brankářem nezpracoval centr Krejčího. Ve třiadvacáté minutě přišla fatální hrubka domácích hráčů. Lajcman si nerozuměl s gólmanem a oběma jim utekl míč do vlastní brány. Rousínovský Sedláček situaci už jen pojistil dorážkou. Vyrovnání přišlo osm minut před koncem první půle když proměnil Macík.

Druhá půle už se nesla pod taktovkou Rousínova. V dvaašedesáté minutě hosté bleskově rozehráli aut, přišel centr do vápna a na něj si vyskočil hostující Kotouč a skóroval. Ten samý hráč zvýšil rousínovské vedení ještě jednou, kdy mu vyšla střela k tyči. Z výsledku 1:3 se tak těšil Rousínov.

Vyškov se na domácí půdě popasoval se Žďárem, a i když nehrál v obvyklé sestavě, přeci dokázal vybojovat vítězství. Úvodní polovina byla bez gólu, ale po přestávce dokázal šanci proměnit Lang a také Mašlej a vítězství 2:0 bylo na světě.

„Nehrál Schindler, Horváth, Sigmund, Hanus se zranil v první minutě, měli jsme další tři čisté šance. Žďár hrál na jednoho útočníka, i přes změny v sestavě jsme si vytvořili určitý tlak, soupeř se do šancí moc nedostával, zahrozili jen pět minut před koncem, kdy nastřelili tyčku,“ informoval o středečním zápasu vyškovský trenér Pavel Svoboda. Vyškov si tak spravil chuť a výhrou odčinil poslední domácí porážky.


HYNEK SKOTÁK

SYLVA ZBYTKOVÁ