Měla by to být jednoznačná záležitost. Hosté, jejichž výkony se zlepšují proti domácím, co před sezonou vyměnili snad půlku základní sestavy včetně trenéra a je to znát.

Není co řešit, zdá se. V zítřejším zápase domácího Zbýšova a hostujícího Rousínova je pozice favorita jasná. Krajský přebor pokračuje třetím kolem a Framoz, který pošilhává po možnosti návratu do divizní společnosti, má téměř povinnost plného bodového zisku. Jede na hřiště celku, který zatím uzavírá tabulkové pořadí.

Zbýšov není v ideálním týmovém rozpoložení. Prodělal v létě velkou obměnu kádru včetně kouče. „Hodně se to rozpadlo, hodně lidí odešlo společně s odvolaným trenérem Romanem Zavřelem. Přijali jsme tak řadu nových kluků, tým se teprve sehrává a chceme ho udržet,“ přiznal sekretář oddíl Rostislav Čermák. Klub hledal nové tváře, a tak se na Brněnsko vydali z Bohunic na hostování Michal a Tomáš Hrazdírovi, ze Zbrojovky přišel Zdeněk Černý, ze Soběšic zavítal Motyčka, z brněnské Sparty Presl a ze Zastávky u Brna Jiří Císař.

Značné obrody zbýšovské soupisky je si vědom i rousínovský trenér Petr Krahulec, a tak cítí šanci navázat na premiérové vítězství v sezoně z minulého týdne. „Vím, že mají silně pozměněné mužstvo, jsou tam noví a kromě toho posbírali fůru hráčů z B týmu. Dávají se dohromady, chtělo by to využít této konstelace klubu a mužstva. Nechci to zlehčovat, bude to určitě nepříjemné prostředí, velké hřiště, domácí se budou chtít vytáhnout a rehabilitovat divákům, s tím vším budeme muset počítat. Ale jde o to soupeře nepodcenit a udělat všechno proto, aby se bodovalo,“ řekl zkušený lodivod Krahulec.

Jeho družina si trochu oddechla už minulý týden. Po prvním kole a velkém rozčarování na hřišti Vracova si doma dokázali poradit s Rajhradem. „Je potřeba zůstat na zemi, nepřecenit to první vítězství a chce to jet ven a vyhrát i tam. To je naše přání, mít po víkendu na kontě už šest bodů,“ prozradil rousínovský lodivod.

Hřát ho může fakt, že má k dispozici prakticky kompletní kádr. „Nevím o nikom, kdo by měl potíže a chyběl by. Z tohoto pohledu to není špatné, mám čtrnáct nebo patnáct vyrovnaných hráčů, je s kým pracovat. Jestli na Zbýšov vletíme nebo budeme opatrní, to si řekneme až před zápasem, záleží to na mnoha dalších aspektech. Ale jak říkám, cíl je výhra,“ dodal.

Domácí ovšem předem nechtějí nic vzdávat. Co víc, otevřeně mluví o třech bodech. „Spokojeni s dosavadními zápasy být nemůžeme, to nic nemění na tom, že hrajeme doma, takže chtěli bychom vyhrát,“ uvedl Čermák. Kdo se bude radovat a kdo si naopak svoji bilanci v krajském přeboru nevylepší, se dozvíme zítra v podvečer. Vzájemný zápas začne v půl páté odpoledne.

Krajský přebor
3. kolo:
Baník Zbýšov vs. TJ Framoz Rousínov
Neděle 21. srpna, 16.30 hodin
Tabulka:
7. Rousínov 3:4 3 b.
14. Zbýšov 3:7 0 b.