Domácí FC Žďas je na druhém místě tabulky se ztrátou pouhého bodu na vedoucí Šardice. Ambicemi na postup do moravskoslezské ligy se netají. V jeho řadách hraje nejlepší střelec divize Chmelík, který konta soupeřů zatížil úctyhodným počtem třináct gólů. Proti Rousínovským hovoří i žďárská úvodní jarní remíza na domácím trávníku s Pacandovými Rosicemi 0:0. Další ztrátu si doma určitě nebudou chtít připustit.

„V Třebíči získaný bod je pro nás velice cenný, ale ve výkonu jsme našli i nedostatky, které by asi v ofenzivě velice silný Žďár dokázal potrestat. V obraně musíme hrát důsledněji a měli bychom rychleji přecházet do protiútoku. Rozhodující bude hlavně, jak pokryjeme kanonýra Chmelíka, a také, zda v poli dokážeme přehrát velice kvalitní záložní dvojici Bratršovský – Mašek,“ naznačil taktiku na půdě jednoho z favoritů divize trenér Framozu Pavel Svoboda.

V nedělním utkání bude mít zřejmě k dispozici více hráčů, ale zvažuje, zda některé z doléčených využije.

„Určitě ještě nebude hrát Buršík a Bárta s Růžičkou půjdou asi jen na lavičku,“ řekl Svoboda, takže sestava bude zřejmě hodně podobná té z Třebíče.

divize D
17. kolo

Žďár n.S. – Framoz Rousínov

Neděle 21. března – 15.00 hod.
Umístění v tabulce
2. Žďrár n. S. 10 2 3 28:13 32
14. Rousínov 2 5 8 14:28 11
Na podzim: Rousínov – Žďár 0:1