Neustále se stupňující herní tlak domácích s pěknou řádkou vyložených šancí rozvlnit síť. Na druhé straně jen jediná pořádná střela na branku a jinak více méně defenzivní úkoly.

Jasná záležitost s jednoznačným výsledkem a radostí domácích fandů? Kdepak, míč je kulatý a fotbal nemívá vždy logiku. Rousínovský Framoz by o tom mohl po včerejším startu krajského přeboru sáhodlouze povídat. Proti rezervě znojemského klubu 1. SC měl převahu a tutovek na tři zápasy, ale zůstaly bez využití. Naopak hostující Kováč se jednou perfektně opřel do míče a překvapení je na světě.

První minuty sobotního zápasu krajského přeboru se sice nesly ve znamení opatrného úvodu sezony, ale Framoz pak převzal iniciativu. Zdálo se tak, že vše nabere očekávaný vývoj, přišla série rohových kopů a také první slušná příležitost, kdy Růžička pálil těsně vedle.

V polovině prvního dějství ovšem přišel pro domácí šok. Balón si po několika odrazech našel na hranici rousínovského pokutového území znojemský Kováč a nechytatelně trefil šibenici. „Věděli jsme, že Rousínov spadl z divize a bude se chtít hned zařadit mezi nejlepší týmy přeboru. Očekávali jsme těžký zápas, chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany na brejky. Je skvělé, že z první ošemetné situace před brankou protivníka jsme dali gól,“ okomentoval hostující trenér Libor Palička.

Framoz to nepoložilo, o chvíli později Outrata hlavičkoval mimo dosah brankáře, ale jeden z obránců stačil zachránit. Ještě před pauzou pak využil znojemskou chybu při rozehrávce Růžička, postupoval sám na Štěpanovského, ale zaspal nejlepší okamžik k zakončení. „Znojmo sice přijelo se čtyřmi hráči z kádru A mužstva, ale přehrávali jsme je a měli jsme dát branky. Je to o důrazu ve vápně a zakončení. Moc jsme si to komplikovali na úkor jednoduchosti,“ litoval rousínovský kouč Pavel Svoboda.

Po návratu z kabin Framoz opět neomylně vyrazil na zteč znojemské branky. Jenže fotbalové zbraně si zřejmě zapomněl doma, alespoň co se zakončení týče. Trápení pokračovalo, když hlavně Růžička a Fiala mohli konečně protrhnout střeleckou smůlu. Ale nestalo se.

Domácí navíc zbrzdila dvaašedesátá minuta. V ní šel do souboje se znojemským gólmanem ostřeji Píšek a rozhodčí Mayer ho nešetřil. Červenou kartou ho poslal předčasně do sprch. „Podle mě úplně nesmyslné vyloučení. Samozřejmě gólman tam šel rukama a Píšek ve skluzu nohama, ale ani ho netrefil. Maximálně žlutá karta, si myslím,“ zlobil se Svoboda. Na trávníku se přitvrdilo, hříšníka po dalších deseti minutách a druhé žluté kartě následoval hostující Zifčák.

Závěr patřil drtivému, přesto marnému tlaku exdivizního týmu. Domácí nespasil tvrdou střelou Outrata, ani krásnou individuální akcí Žoček. Vždy pověstný kousek chyběl. „Sami jsme si to prohráli. Když máte v zápase osm čistých stoprocentních šancí, aspoň polovinu prostě musíte dát. Chce to větší klid a naopak důraz v blízkosti branky. Musíte to zlepšit,“ uvědomil si trenér poražených.

Znojmo slavilo destruktivní taktikou tři body. „Jsou to cenné body, v Rousínově moc mančaftů vyhrávat nebude. A naše béčko se dávalo dohromady těžko, je tam hodně kluků z dorostu. Domácí byli lepší, měli velké šance a my vlastně jednu. Ale takový je fotbal,“ uzavřel lodivod vítězů.

Rousínov 0:1 Znojmo B
Poločas: 0:1.
Branky: 25. Kováč.
TJ Framoz Rousínov: Kukleta – Outrata, Kupský, Píšek, Kubala – Kuklínek, Buršík, Sedláček, Žoček – Fiala, Růžička.
1. SC Znojmo B: Štěpanovský – Švarc, Helebrant, Palička, Baláž – Lukáš, Štajner,Vavřík, Veselý – Zifčák, Kováč.
Rozhodčí: Mayer – Dohnálek, Ševela.
Delegát: Dofek.
ŽK: Žoček.
ČK: Píšek – Zifčák.
Diváci: 100.