Na první branku utkání diváci čekali jen do deváté minuty. Trestný kop zblokoval ve vápně rukou Kulík. Nařízenou penaltu bez problémů proměnil Radim Dvořák. Utkání pak nabralo očekávané obrátky. Oba týmy se střídaly v šancích. Domácí podržel skvěle chytající golman Řepka. Hostující brankář již tolik štěstí neměl a do poločasu inkasoval celkem čtyřikrát.

Hostující kouč Jiří Šíma se však na něj nezlobil. „Poločas mohl být tak 4:4, ale to bychom museli proměnit šance" konstatoval Šíma. To domácí lodivod Milan Boušek byl viditelně spokojenější. „Soupeř několikrát zahrozil, přesto si myslím, že poločas jsme ovládli zaslouženě. Kluci vstřelili pěkné branky," zhodnotil úspěchy Honka, Radila a dvougolového Dvořáka z prvního poločasu Boušek.

Závěrečné střelecké hody

Krátce po poločase pak definitivně zlomil odpor Radil. Debakl pak pokračoval úspěšným zásahem kapitána Žočka. Hostující tým si i přes jasný výsledek vytvořil pár vážnějších šancí, ale domácí příkladně bojovali za čisté konto svého brankáře. To se nedá říct o hostující obraně, která dovolila zkompletovat hattrick Dvořákovi. Tento milník se zalíbil také Radilovi, který už měl dva úspěšné zásahy. Patnáct minut před koncem přidal svůj třetí a zvýšil stav už na osm nula. Utkání gólově ukončil domácí kapitán Žoček.

Pozápasové pocity trenérů byly logicky zcela protichůdné. Hostující Šíma neskrýval rozhořčení a byl rád jen za devět obdržených branek. „Chtěl jsem dát mladým klukům šanci, aby se předvedli a zahráli si krajský přebor. Utkání mi otevřelo oči. První poločas byl ještě solidní, ale ten druhý vůbec ne. Nevím, jestli se tito kluci nechtěli ukázat nebo na to prostě nemají," nebral si servítky Šíma.

Jeho protějšek Boušek byl o poznání spokojenější. Přesto celou sezonu nehodnotí nijak úspěšně. „Jsem rád, že je sezona za námi. Vůbec se nám nepovedla. Tento výsledek samozřejmě potěší. Kluci se konečně rozstříleli, snad to na dovolené nezapomenou a v příští sezoně budou pokračovat," dodal s úsměvem Boušek. Rousínov tak sezonu zakončil s devětačtyřiceti body. Konečné umístění na deváté příčce tabulky tak odpovídá tomu po podzimní části soutěže. K lepšímu umístění chyběla vyšší produktivita v útoku, což si domácí trenér dobře uvědomuje. „Málo vstřelených branek nás stálo lepší umístění. Věřím, že poslední utkání sezony to zase zlomilo a v té příští branek dáme víc. Celkově deváté místo nehodnotím pozitivně," shrnul celou sezonu domácí lodivod Milan Boušek.

Rousínov – Bosonohy 9:0 (4:0)

Branky: 9. z pen, 41. a 64 R. Dvořák, 31., 50. a 75. M. Radil, 45. M. Honek, 58. a 84. M. Žoček.

ŽK: 32. Šíma, 54. Havlík, 87. Kulík (vš. Bosonohy)

Rozhodčí: Smekal – Urbánek, Hanák. Delegát: Benda. Diváci: 80

Rousínov: Řepka – Drobný, Pupp, Radil, Žoček, Kupčík, Líznar, Dvořák, Divácký (63.Škodák), Honek, Hartl.

Bosonohy: Brezáni – Kulík, Machát, Moučka, Šíma, Fretzer M., Belko, Havlík 0. (74. Matula), Havlík R. (70. Maloň), Fretzer T., Osladil.