Osmnácté kolo fotbalové divize přináší lahůdku fanouškům v Rousínově. Tamní mužstvo totiž dnes ve tři hodiny odpoledne přivítá vedoucí klub tabulky z Blanska.

Přestože v utkání nebudou favoritem, chtějí Rousínovští uspět a odčinit tak nepovedený úvod jara. V něm totiž zatím získali pouhý bod, když v domácím zápase jen remizovali s Hrušovany 2:2 a pak ve Žďáru nad Sázavou podlehli vysoko 0:3. „Po těchto neúspěších uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ slibuje rousínovský trenér Petr Krahulec.

Zdolání prvního týmu tabulky podle něj není nemožné. „Mužstvo na to má. Chce to jen se dostat do herní pohody,“ tvrdí kouč. Zcela nespokojen nebyl ani se hrou v posledním utkání se Žďárem. „Tam při nás hlavně vůbec nestálo štěstí. Sice jsme po chybě brankáře i obrany dostali první gól, o minutu později však měl jasnou šanci náš Udržal. I později jsme si dokázali vytvořit velklý tlak, deset minut v kuse jsme domácí tlačili na jejich polovině, ale opět jsme inkasovali po brejku,“ upozorňuje Krahulec na to, že jeho tým byl i žďárským hráčům více než vyrovnaným soupeřem.

Naopak Petr Vašíček, jeho dnešní soupeř z lavičky Blanska, viděl nedostatky i na utkání s Rájcem. To Blanenští vyhráli 4:0. „Rájec měl v úvodu více ze hry. Trošku mě to překvapilo. My chtěli hrát nátlakový fotbal a právě na začátku utkání jsme se k němu vůbec nedostali,“ popsal Vašíček chybu ve hře svých svěřenců a zároveň nastínil i možné šance Rousínova.

Framoz by do utkání měl nastoupit v plné sestavě, trenéru Krahulcovi se zatím nikdo neomlouval. Kromě uprázdněné marodky hraje Rousínovu do kapes i to, že není pod takovým tlakem jako Blansko, jež bojuje o postup. „Můžeme hrát v klidu, nemáme co ztratit. Naopak Blansko potřebuje každý bod v boji o postup do třetí ligy,“ ví kouč Krahulec.

Odmítá si však předem dělat alibi a myslí na výhru. „Naše mužstvo je kvalitní. Chce to jen hrát v klidu, trpělivě a hlavně proměňovat šance, které si vytváříme,“ popsal trasu cesty za třemi body zkušený lodivod.