Odborníci řadí tým trenéra Pavla Svobody k nejvážnějším aspirantům na postup, ale sami Rousínovští to tak jednoduše nevidí. „Cílem je hrát v popředí tabulky, ale hlavně divácky atraktivní fotbal. Podmínky se u nás výrazně nezhoršily, takže ostudu bychom dělat neměli,“ velestručně vyjádřil plány předseda klubu Pavel Frank.

Poslední přípravou na mistrovskou soutěž byl sice středeční zápas prvního kola krajského poháru v Křenovicích, ale větší váhu trenér Svoboda přikládal předchozímu utkání v Brně-Bystrci, kde Framoz remizoval s divizní Dostou 0:0. Tam hrál ve složení, které by se mělo hodně podobat ideálu pro krajský přebor. Tedy: Kukleta – Hartl, Kubala, Outrata, Kupský – Sedláček, Kupčík, Žoček – Fiala, Růžička. Střídali brankář Vymazal a v poli Skoupý, Hanus, Kuklínek a Pavel Kalouda. „Kádr jsme sice trochu předělali, ale moc se nezměnil. To by měla být naše přednost. Do začátku soutěže může ještě dojít k malým korekcím. Chceme ještě jednu posilu ke zlepšení ofenzivní fáze,“ poznamenal kouč Svoboda.

Silnou stránkou Framozu by měl být střed obrany, kde vedle jmenovaných Outraty a Kubaly bude k dispozici i vysoký stoper Píšek. Právě Pavel Outrata je zřejmě největší letní posilou Framozu. Připomeňme, že ještě na jaře hrál moravskoslezskou ligu v Bystrci a před tím se nesmazatelně zapsal do dějin SK Líšeň, která slavně vyřadila z českého poháru úřadujícího mistra Slavii Praha poměrem 4:3. Outrata dal druhý a rozhodující čtvrtý gól.

„Ale to už je dlouho,“ skromně odmítl bavit se na toto téma, ale o své nové štaci mluvil otevřeně. „Chtěl jsem jít do nižší soutěže v Rakousku, a to se nepodařilo. Proto jsem doma hledal klub, který by mně umožnil zároveň hrát první futsalovou ligu v Tangu Brno. Framoz mně vyhověl a já mu to chci na hřišti vrátit. Vím, že fanoušci si přejí rychlý návrat do divize. K tomu já mohu říct jen tolik, že mužstvo je tady silné a může hrát opravdu vysoko,“ řekl Outrata.

První překážkou Framozu bude poměrně nevyzpytatelný znojemský B tým. U záložních družstev je vždy otázkou, v jakém složení přijede. „Nepředpokládám, že by k nám měli přijet nějak výrazně posílení z áčka. Béčko moc neznám. Vím, že v něm jsou mladí kluci, kteří by měli být hodně běhaví a bojovní. Takže kromě jiného upozorním své hráče, aby si dali pozor na rychlé brejky,“ jen naznačil Svoboda a na přímou otázku, zda je toto mužstvo silnější než jarní, i on zvolil trochu diplomatickou odpověď. „To ukáže až soutěž. Ale myslím, že slabší nejsme,“ řekl.

V letní přestávce Framoz zahájil rekonstrukci hlavní tribuny, ale výměna sedaček se proti plánu opozdila, takže k dispozici nebude polovina tribuny. Drobné omezení by mělo být jen pro toto utkání. Hráči je diváků chtějí vynahradit projevem na trávníku a dobrým výsledkem.

Krajský přebor

1. kolo:

Rousínov – 1.SC Znojmo B

Sobota 14. srpna, 16.30 hodin

Stadion Tyršova 23 (ula)