Relativně snadné sousto měli být pro rousínovské fotbalisty hosté z Rájce-Jestřebí. Domácí v posledních utkáních sice neexcelovali, jenže sobotní protivník má daleko závažnější potíže, existenční. „Z ekonomických důvodů jsme museli začít hrát s těmi, co jsou přímo z Rájce nebo nemají velké nároky. Budeme mít problémy, abychom mohli hrát aspoň první A třídu," nastínil realitu klubu z Blanenska trenér Jaroslav Málek.

Nikdo tak nečekal nic jiného než pořádnou kanonádu ze strany domácích a možná i rekordní výsledek. Jenže ouha. Místo otevřené střelnice přišlo nejtěsnější vítězství a mohlo být ještě hůř. „Já nevím, říkal jsem to i klukům v šatně, buď budou hrát jednoduše a stejně jednoduše budou proměňovat šance, nebo si to budeme komplikovat, nabízet dalšímu, pořád posouvat a pak nám soupeř už nedá místo. Je to v jejich hlavách, jenže těžko to z nich dostat," láteřil po utkání rousínovský kouč Petr Krahulec.

Ano, za nízké skóre Framozu nemůže nedostatek souhry, pohybu nebo citu pro hru, ale tragické zakončení. Hned po úvodním hvizdu nedal jasnou příležitost Havel, po pěti minutách neproměnil penaltu Králíček a pak se to s domácími táhlo celý zápas. Buď střelci dlouho čekali, nebo vše překombinovali. A když už situaci vyřešili přímočaře, snahu zhatil fantastický gólman Sova. „Výborný výkon, to každopádně, jen ho můžeme využít na každý druhý zápas. Je číšníkem a časově to nestíhá," uvedl Málek.

Jednou ovšem byl Sova přeci jen krátký. To když po hodině hry starším kolegům ukázal „jak zakončovat" věkem ještě dorostenec Honek. V té chvíli byl na hřišti pouhé čtyři minuty, po akci středem se dostal do samostatného úniku zleva a s tečí brankáře přeci jen zajistil domácím tři body. „Co nedali Králíček, Havel a další, to zvládl tenhle mladíček. Prostě nevymýšlel. Trápili jsme sami sebe vlastní neschopností dát gól, zachránil nás," podotkl rousínovský lodivod.

Nutno říct, že hosté taky vystrčili růžky. Dokonce nebyli daleko od vyrovnání, po nenápadném odrazu z dalekého trestného kopu skončil míč na břevnu. „Mohli jsme klidně i vyhrát, škoda. Měl jsem nakonec na střídání jen brankáře a jednoho do pole. Během zápasu se další dva zranili, sice porážka, ale jsem rád, že se ctí," zmínil Málek.

Když jeho protějšek na domácí lavičce hledal po konci duelu něco pozitivního, vzal na vědomí fakta. Výhra a tři body. „Anglická královna se už nebude ptát, jak to vypadalo. Ta se podívá ráno do Timesu a uvidí Rousínov versus Rájec-Jestřebí jedna nula," zavtipkoval na závěr Krahulec.

Krajský přebor: Rousínov – Rájec-Jestřebí 1:0 (0:0)

Branka: 60. Honek.

ŽK: Lacek – Sedlák.

Diváci: 100.

Sestava Rousínova: Trnavský – Hartl, Boušek, Svoboda, Pupp – Daněk (56. Honek), Kupčík (46. Lacek), Havel, Žoček – Králíček (88. Skokan), Ben­da.