Jen těžko by se asi při absenci prvoligových klubů hledal atraktivnější, ale také těžší soupeř pro první kolo, než je 1. FC Slovácko. A právě na něj divizní Rostex Vyškov v prvním kole doma narazí. „Pro hráče i fanoušky to je hodně atraktivní soupeř. Slovácko výrazně posílilo a troufám si říct, že má silnější tým, než před třemi lety, kdy tu v poháru vyhrálo dva nula,“ komentuje los trenér Rostexu Pavel Svoboda.

A poslední přestupové dění mu dává za pravdu. Slovácku se letos postup do nejvyšší soutěže nepovedl, pro novou sezónu však nenechává nic náhodě. Je tedy možné, že už ve Vyškově představí některé z posil zvučných jmen. Do klubu přišel nedávno Tomáš Randa se zkušenostmi z takřa sto čtyřiceti ligových zápasů i utkání v evropských pohárech, plzeňský Martin Psohlavec, který má na kontě pět prvoligových gólů, jablonecký Richard Hrotek se sto dvaceti odehranými prvoligovými utkáními i René Formánek, který část ze svých sto osmaosmdesátí prvoligových zápasů odehrál i v blízkých Drnovicích.

Trenér Svoboda příliš nechtěl o případných šancích svého týmu spekulovat. Přesto však naznačil, že nejsou příliš reálné. „Bude to hlavně výborná zkušenost pro všechny naše hráče. Okusí, jak chutná druholigový fotbal,“ myslí si.

Mnohem hratelnějšího soupeře bude mít Rousínov. Přivítá totiž Bystrc. Dílem náhody však los způsobil rousínovskému mužstvu jisté komplikace. „Trochu mě štve, že jsme dostali právě je. Na termín o týden později jsme totiž s nimi měli domluvený přátelák. Teď musím narychlo shánět náhradního soupeře a to nemusí být snadné,“ postěžoval si trenér Framozu Petr Krahulec.

Dodal, že oba týmy se dobře znají a šance na postup jsou otevřené. Není divu. Rousínov se s Bystrcí potkával v divizi a poté, co brněnský klub postoupil, se oba týmy setkávají pravidelně alespoň v přípravných zápasech, ať už v rámci turnajů, nebo jen po domluvě obou trenérů. A tyto zápasy bývají vždy velmi vyrovnané, rozdíl soutěží nebývá znát a Framoz v nich často vyhrává.

Ale v postup by v Rousínově věřili i s jinými soupeři. „Pro první kola si nevybíráme soupeře a nespekulujeme, kdo je hratelnější, to budeme dělat až ve třetím nebo čtvrtém kole,“ zažertoval na postupové téma kouč Framozu Krahulec.

A los jeho mužstvu skutečně přál. Pokud projde přes Bystrc, čeká jej lepší z utkání druholigového Fulneku a divizního Frenštátu. Prvoligista by pravděpodobně přišel až ve třetím kole. Rousínov by hrál s Viktorií Plzeň.