Ani třetí jarní vystoupení fotbalistů Framozu Rousínov jeho fanoušky neuspokojilo. Domácí bezgólová remíza se Zbýšovem je jednoznačnou ztrátou. Na tutové gólové šance to bylo jednoznačné domácí vítězství, jenže za šance se body nedávají.

Oběma týmům trvalo čtvrt hodiny, než zjistily, jak se přizpůsobit silnému větru a hrbolatému terénu. Jednodušší to samozřejmě měli důsledně bránící hosté. Přesto se Framoz přes jejich „beton“, dirigovaný někdejší rousínovskou oporou Martinem Mašou, dokázal prokousávat do gólových šancí. Jenže hráči s nimi nakládali tradičně, tedy nepřesným zakončením, a když už to vypadalo nadějně, trefovaly míče brankovou konstrukci. V celém zápase čtyřikrát. „Být to opačně, tak dostaneme šestku. Se smůlou v koncovce ale nemůžete dělat vůbec nic, jen trpělivě čekat, že se snad prolomí,“ posteskl si po zápase domácí trenér Pavel Svoboda s poukazem právě na množství nastřelených tyčí.

Jenže tutovek měli domácí víc. Od zmíněné patnácté minuty měli jasnou převahu a góly mohli dát i po jiných akcích. Navíc se zbytečně několikrát snažili obranu soupeře překopávat a zcela chyběla střela ze střední vzdálenosti, která zejména po větru mohla být hodně účinná. Nejvíc se o ni pokoušel hostující Aleš Dufek, další z řady z enklávy nedávných hráčů Framozu v dresu Baníku. Naštěstí pro domácí také nepřesně. „Vrchem se nedalo hrát, protože to bral vítr, po zemi taky ne, protože to na hrbolatém terénu uskakovalo. Bod je pro nás velmi cenný, protože domácí měli víc šancí. Závěr byl trochu vyhecovaný a nervózní, ale určitě to nebylo tím, že několik z nás v Rousínově hrávalo, ale vývojem zápasu. Nakonec, v domácí mužstvu už moc mých tehdejších spoluhráčů není,“ konstatoval zase spolehlivě hrající Maša.

Jedním ze smolařů utkání byl i domácí kapitán Buršík, který mohl hosty poslat do šaten s jednogólovým mankem, ale jeho pohotová střela dvě minuty před přestávkou trefila břevno. „Možná, kdyby nefoukal tak silný vítr, tak spadlo. Ale to je jen možná,“ řekl Buršík.

Hosté se do vyložené šance prakticky za celý zápas nedostali a hrající trenér Baníku Roman Zavřel sportovně přiznal, že k remíze hosté přišli i s velkou dávkou štěstí. „O fotbale to za silného větru a špatném terénu moc nebylo. Ale jeli jsme sem pro bod a ten máme, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojení, i když musím přiznat, že nám k němu pomohlo i štěstí.,“ řekl Zavřel. „Opište hodnocení z našich předchozích zápasů, nám to tam prostě nespadne. Na dané povětrností podmínky a stav hřiště jsme nehráli zas špatný fotbal. Jenže body nemáme,“ dodal kouč Svoboda, který se musel obejít bez zkušených Fialy, Kubaly a Kupčíka, přičemž i do útoku střídající Udržal ještě po zranění není zcela fit.

Po minutách: Framoz Rousínov – Baník Zbýšov:
10. Dufkův centr z levé strany vypadal nebezpečně, ale skončil faulem na domácího brankáře Ustohala.
12. Náznak šance po rychlém brejku Krejčího skončil jeho pokaženým centrem.
17. První vážnější ohrožení zbýšovské branky. Růžičkova vykláněčka po Buršíkově centru obloukem přeletěla vysoko nad břevnem.
19. Kaloudovu střelu srazili Zbýšovští na roh, ale domácí z něj nic nevytěžili.
21. Na Kaloudův trestný kop si zezadu naběhl Pupp a jeho prudká rána těsně minula branku.
25. První „zvonění“. Tedy brankové konstrukce. Buršíkův centr napálil Kuklínek hlavičkou do břevna.
26. Skoro stejné místo na břevně trefila hlavička Svobody.
29. Zbýšovští zahrávali dva rohové kopy těsně po sobě. První byl nebezpečnější, ale Rousínovští to zvládli.
30. Další Dufkův centr zakroucený pravačkou z levé strany přivodil jen větší zmatek v rousínovské obraně, šanci z něj hosté nevytěžili.
33. Růžička na čáře pokutového území hostů sklepl hrudníkem míč ke Kuklínkovi, jenže tomu rána v dobré pozici nesedla a skákavá střela byla slaboučká.
33. Tentokrát sám Růžička nedokázal zakončit slibnou kombinaci domácích.
37. Dufkův trestný kop vrátil hlavou do ohně Zavřel, ale šance z toho nebyla.
43. Zase bylo ve hře břevno branky hostů, když si jej našla Buršíkova střela z otočky.
45. Gólovou tečku za poločasem mohla udělat Růžičkova hlavička, ale po Kaloudově centru domácí kanonýr hlavičkoval těsně nad šibenici branky.
49. Daněk střílel slabě a vedle.
58. Další Buršíkův centr zase našel hlavu Růžičky, jenže ten v dobré pozici střílel opět těsně vedle.
58. Rychlá kombinace Daněk – Kuklínek – Kalouda skončila jen stříleným centrem, na který nikdo z dobíhajících útočníků nedosáhl.
62. Po Buršíkově uličce šel Růžička zboku sám na brankáře, ale místo střely udělal kličku „dovnitř“ a šance skončila.
63. Buršík to zkusil z pětadvaceti metrů. Rána šla vedle, ale ještě horší bylo, že to byl vlastně první domácí pokus z této vzdálenosti.
63. Dufek pálil tvrdě, těsně mimo.
70. Zázračný reflexivní zákrok brankáře Prečana a tyčka po střele Daňka zblízka zachránily hosty o pohromy.
72. Daněk v čisté šanci hlavičkoval těsně nad.
84. Dufek to zkoušel zdálky vícekrát, tentokrát byla skákavá střela pro Ustohala jen nepříjemná.
86. Centr Kaloudy z trestného kopu Prečan razantně vyboxoval.
87. Buršík si zezadu naběhl na odražený míč po Kaloudově rohovém kopu, ale pěknou hlavičkou netrefil branku.
89. Růžičkovu ránu z dálky Prečan neudržel a akci dorážejících rousínovských útočníků posoudil rozhodčí jako faul na brankáře.
Framoz Rousínov – Baník Zbýšov 0:0
Rousínov: Ustohal – Hartl, Boušek, Svoboda, Pupp – Kalouda, Daněk, Buršík, Kuklínek, Krejčí (78. Udržal) – Růžička. Trenér: Pavel Svoboda.
Zbýšov: Prečan – Bareš, Maša, Davídek, Jašek – Roszicka, Kotačka (76. Matouš), Havel, Šauer (90. Šajtl), Dufek – Zavřel (74. Ptáček). Trenér: Roman Zavřel.
Rozhodčí: Vodák – Laštůvka, Krchňák. ŽK: Daněk – Maša, Jašek. Diváků: 80.