Opakovali staré chyby a nedostatky, především naprosto sterilní koncovku. „Na malém hřišti domácím stačilo zakopat se před vlastní šestnáctkou a pak jen odkopávat balóny dopředu. Jeden útok se jim povedl a dali gól, zatímco my z mnoha šancí nedokážeme proměnit nic,“ ulevil si trenér Framozu Pavel Svoboda.

Ten i jeho svěřenci se možná můžou právem zlobit na sudí, protože Rousínovu zřejmě neuznali regulérní gól po hlavičce Kubaly po standardní situaci, a také zákrok na Klimeše hodně zaváněl pokutovým kopem. „Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme dát tři góly a nebylo co řešit. Šancí jsme měli hodně, ve druhém poločase taky velikou převahu, ale chybí tomu myšlenka. Svoje si uhráli vlastně jen Fiala a stopeři,“ konstatoval Svoboda.

Velmi průměrné Novosedly se tak v tabulce dostaly o bod před Rousínov, jehož situace je velmi nepříjemná. Jako jeden z favoritů krajského přeboru se krčí na čtrnácté příčce. V sobotu hostí doma Ivančice a další ztrátu si už prostě nemůže dovolit.

Krajský přebor
Sokol Novosedly – Framoz Rousínov 1:0 (1:0)

Branka: 19. Knee. Framoz: Zrzavý – Baričák (30. Klimeš), Kubala, Bárta, Dufek – Sedláček (65. Kuklínek), Kupský, Fiala, Žoček (73. Buršík) – Růžička, Outrata.