To je nejčastější otázka před zápasem druhého kola krajského přeboru mezi domácím Framozem a hosty z Rajhradu. Půjde o střet týmů, které vkročily do nové sezony levou nohou, porážkou o dvě branky. Obě strany tak mohou sjednat nápravu.

Domácí mají co vylepšovat hlavně v útočné fázi. Stejně jako v jarní části minulého ročníku se neskutečně trápili v zakončení. „Je to u nás alfa omega všeho už tak půl roku, potýkáme se s tím. Střelecké trápení bolí nejvíc, a pak to dopadá na celý mančaft," neskrýval vážnost situace trenér Petr Krahulec. Před týdnem v Novosedlích mohli jeho svěřenci už po první čtvrthodince vést o tři, čtyři branky, jenže nedali ani samostatné nájezdy a po vlastních chybách prohráli 1:3.

Svůj podíl na neúspěchu měl i brankář Trnavský, který za těsného stavu pár minut před koncem zbytečně diskutoval s útočníkem a nestihl se po autovém vhazování vrátit včas na své místo. A tak se naskýtá otázka, jestli se do brány nedostane Ustohal. „Jedna z variant to je, ale marodil s natrženým svalem a začal trénovat až teď, to je taky riziko. Trnavskému by se takové kiksy stávat neměly, zkušený je dost, ale na druhou stranu jsme jenom lidé. Ještě to vyhodnotíme a rozhodneme," řekl kouč.

Gólman, který nastoupí, se nudit zřejmě nebude. Rajhrad sice nepatří k papírově nejsilnějším celkům krajského přeboru, ale věří si a umí kousat hlavně dobrými brejky. „Máme letos ohromně těžký začátek, napřed brněnská Sparta, teď Rousínov. Je to kompaktní celek, mají dobré technické hráče, kvalitního trenéra a spoustu nacvičených signálů. Jedeme s respektem, každopádně ale bodovat," vyhlásil rajhradský lodivod Jaroslav Janošek.

Že jeho družina má šanci, potvrzuje i výhra 3:1 při přípravném vzájemném utkání, která tak smazává fakt, že loni v přeboru nedokázala soupeři vstřelit ani branku. „To ano, ale doma jsme měli více ze hry a měli jsme i šance. Určitě to nebylo tím, že bychom na ně herně neměli. A ta generálka před podzimem to znovu ukázala," zdůraznil Janošek.

Dobrá zpráva pro oba trenéry i diváky na stadionu je, že by na trávníku mělo běhat to nejlepší, co mají oba kluby v současnosti k dispozici. Obout kopačky by už měli i ti, kteří měli problémy s novým členstvím v FAČR.

Fanoušci si ovšem budou muset dát pozor na něco jiného. Naprosto výjimečně se zápas nehraje v klasickém rousínovském sobotním termínu, ovšem až v neděli. Výkop v půl páté zůstává. „Když se skládala termínová listina, udělalo se to tak proto, abychom nehráli ve stejný den jako klubové béčko. To jede na Svratku Brno, tak se počítalo s tím, že bychom mohli využít nějaké hráče, kteří pojedou i tam. Jiný záměr v tom není, je to trochu nezvyk, ale tak to je, v klubu si musíme pomáhat," vysvětlil Krahulec.

Co zůstává, je jasný zápasový cíl Framozu. „Naší povinností i touhou zároveň je vyhrát, odčinit to první kolo, kluci to budou chtít zvládnout. S Rajhradem se dobře známe, myslím, že se ničím nepřekvapíme. Je to nepříjemný protivník, tak musíme do toho jít naplno, trpělivě čekat na naši příležitost, určitě přijde a hlavně ji proměnit," uzavřel domácí šéf.

Krajský přebor - 2. kolo:

Framoz Rousínov – Rajhrad

Neděle 19. srpna, 16.30 hod.

Vzájemné zápasy 2011/2012:

Rousínov – Rajhrad 2:0, Rajhrad – Rousínov 0:0