„Chce to na ně vlítnout, hrát naši hru, kterou umíme a zatím ji neprodukujeme. Pak by to mělo vyjít," prohlásil útočník Oldřich Strnad. Dobře si pamatuje vzájemný střet z loňského září, ve kterém Framoz doma uspěl v poměru 2:0. Sám se o jeden úspěch střelecky zasloužil.

„To byl první zápas, který jsem v Rousínově odehrál. Myslím, že to taky bylo po sérii porážek, domluvili jsme se na výpomoc a mně se ta premiéra povedla. Kdyby se chtělo něco podobného zopakovat," zavzpomínal. V jarní odvetě se spoluhráči na kyjovském hřišti vyválčil remízu.

KRAJSKÝ PŘEBOR 8. KOLO:
FC Kyjov – Framoz RousínovNeděle 22. září, 10.15 hodin

Postavení v tabulce:
13. Rousínov 7 2 0 5 9:16 6
14. Kyjov 6 1 2 3 6:13 5

Poslední vzájemné zápasy
14. dubna 2013: Kyjov – Rousínov 2:2 (1:1), Možíš, Přikryl – Buršík, Lacek.
1. září 2012: Rousínov – Kyjov 2:0 (2:0), Králíček, Strnad.

I jeden bod by byl pro hosty důležitý. Jde totiž o souboj tabulkových sousedů ze dna tabulky, kteří si zatím podzimní vystoupení do výlohy klubových úspěchů určitě nedají. Kyjov má o bod méně, ale ještě ho v týdnu čeká dohrávka odloženého zápasu v Rajhradu. „To je jednoduché, hraje se o šest bodů. Nedaří se zatím ani jedné straně, naší výhodou ale je, že jsme odpočatí. Podle toho, co vidím u nás na trénincích, kterých teď máme logicky víc, tak borci mají velkou chuť. Věřím, že to přenesou i do zápasu a odpoutáme se od konce tabulky," zmínil trenér nedělních domácích Alexandr Hrabal.

Taktiku hostů dokáže podle svých slov odhadnout, protože se dobře zná se svým protějškem Milanem Bouškem. „Hrávali jsme spolu docela dlouho za Morkovice a vždycky stavěl na zkušených hráčích a futsalistech. Ty teď moc nemá, proto jsou asi tam, kde jsou. My taky vsázíme na naše mladé odchovance, máme to oba docela těžké. Rozdáme si to na férovku," konstatoval.

A co na to rousínovský kouč? „Známe se, ale to asi rozhodovat nebude. Musíme prostě hrát kombinačně bez velkých chyb, hlavně nevěnovat soupeři možnost laciných gólů. Z pevné obrany to chce jít do brejků a využít ty stoprocentní šance, které každý zápas máme a nedotahujeme je. Jde prostě o to, abychom podali podobný výkon jako v Ratíškovicích," připomněl Boušek zatím nejpovedenější představení svého týmu.

Velké zásahy do základní sestavy nepřipravuje. „Změny žádné dělat nebudu, upřímně řečeno ani nemám moc variant, co by šlo udělat jinak. Měl by to být přijatelný soupeř, jedeme tam jednoznačně vyhrát, mužstvo už si dobře uvědomuje, že ten podzim utíká a my zaostáváme," zdůraznil.

Komplikaci nevidí ani v divokém čase výkopu. „Termín to sice je trochu nevděčný - než se kluci pořádně probudí a rozkoukají, chvíli to trvá - ale zase taková dálka to od nás do Kyjova není, žádný větší problém to nebude. Zvlášť, když někteří hrávají v podobném čase za rousínovské béčko," dodal.