Rousínovští fotbaloví střelci se probudili. Schytala to Bystrc

Brno – Na tiketech tipovací soutěže s Vyškovským deníkem Rovnost Fortuna TIP ligy to byla jasná jednička. V krajském přeboru fotbalistů si druhá Dosta Bystrc měla se čtrnáctým Tatranem Rousínov spravit skóre. Opak byl pravdou.Hosté v tomto utkání nastříleli téměř jednu třetinu branek, jako ve všech v předchozích osmnácti duelech dohromady. Přitom k zápasu přijeli bez pěti hráčů obvyklé sestavy, včetně brankářské jedničky Milana Řepky a špílmachra Miloše Žočka.

17.4.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

A navíc pro ně utkání nezačalo dobře. Už v osmé minutě šla Dosta do vedení, když si Matyska proklestil cestu chybující obranou hostů a prostřelil debutujícího brankáře Slováka. Tentokrát to však nebylo o prvním gólu. Ve 22. minutě uvolnil Svoboda Ševčíka, který přehodil Sovu a srovnal na 1:1. Těsně před přestávkou se dobře hrající Ševčík prodral do pokutového území domácích, kde byl faulován. Nařízenou penaltu Svoboda proměnil sice nadvakrát, ale otočil skóre.

Aktivitu si hosté přinesli i do druhého poločasu a už po třech minutách zasadili domácím rozhodující k.o. Po přihrávce Králíčka zvýšil Lička střelou po zemi k tyči na 3:1 pro Tatran. „Konečně jsme proměňovali šance. A měli jsme jich ještě daleko víc a mohli jsme dát i víc gólů, ale to už bych asi chtěl moc. Konečný výsledek 2:6 ukazuje, že jsme vyhráli zaslouženě. I když nás Bystrc asi trochu podcenila a věci nám asi vycházely lépe než jindy, pro mě je důležité, že tak slátané mužstvo zápas zvládlo. Kluci se toho zhostili dobře a také náhradníci, kteří nedostávali tolik šancí, se ukázali v dobrém světle. Všichni plnili to, co jsme si řekli v týdnu před utkáním, a pak i v samotném zápase,“ radoval se z nečekaně hladkého vítězství trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Po Ličkově gólu se domácí úplně položili a hosté na hřišti dominovali. Do konce zápasu přidali ještě tři branky a zrodilo se tak největší překvapení devatenáctého kola. „Určitě nám zápas mimořádně vyšel, ale já musím upozornit, že nám hodně pomohlo vítězství v minulém kole s Morendou gólem v 89. minutě. Do Bystrce jsme tak jeli s vědomím, že nemáme co ztratit. Prostě jsme byli tak nějak správně uvolnění. Jsme rádi za výsledek, ale zůstáváme při zemi. Pořád ještě jsme tam, kde jsme nechtěli být,“ zdůraznil rousínovský kouč.

Dosta Bystrc - Tatran Rousínov 2:6

Poločas: 1:2

Branky: 8. Matyska, 82. Makiš - 22. a 74. Ševčík, 48. a 69. Lička, 45. Svoboda z pen., 65. Dvořák

Rozhodčí: Šenkýř - Marinč, Nováček

ŽK: Gryc, Matyska, Makiš, Axamit, Urban - Králíček, Kameník

Diváků: 103

Bystrc: Sova – Marušinec (60. Nguyen), Gryc, Ďuriš, Veleba - Špánek, Urban, Axamit, Makiš - Matyska, Chyla: Trenér: Libor Danihelka

Rousínov: Slovák - Líznar, Mrnuštík, Kameník, Pupp – Dvořák (75. Benda), Ševčík, Svoboda, Honek (85. Divácký) - Lička, Králíček. Trenér: Tomáš Kovanda

Autor: Zdeněk Vlach

17.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hráz olšanského rybníka je opravená. Práce se chopili místní řemeslníci

Deník - Naši prvňáci

Tabla prvňáčků: představíme žáky ZŠ ve Velešovicích, Holubicích a Brankovicích

Do oka jim padla i brána od hřbitova. O víkendu řádili na Vyškovsku zloději

Vyškovsko – Kosmetické balíčky, několik holicích strojků i pět plastových lahví s pivem. To všechno si chtěl v sobotu odnést muž z jednoho z vyškovských obchodních domů. Ovšem bez zaplacení. I přesto, že prošel pokladnami, na parkovišti ho dostihla ostraha.

Silnice na Vyškovsku pokrylo náledí. Dvě auta se převrátila na střechu

Vyškovsko – Jedno auto na střeše u Pístovic, druhé v Hlubočanech. Řidiče na Vyškovsku v pondělí ráno potrápilo náledí, jeden skončil v nemocnici.

Jana Novotná dohrála svůj životní zápas. V pouhých 49 letech

V nedožitých padesáti letech zemřela v neděli po těžké nemoci tenistka Jana Novotná, wimbledonská vítězka z roku 1998.