To do puntíku platí o sobotní fotbalové radosti mužstva Framozu Rousínov. Na programu bylo osmnácté kolo Moravskoslezské divize skupiny D a po špatném úvodu jarních bojů se devátým domácím nepostavil do cesty ke kýženým třem bodům žádný lehký soupeř. Potvrdit svou pozici totiž přijel lídr tabulky APOS Blansko. Že je ale mezi celky přesně dvacetibodový rozdíl, to by v první půli sobotního duelu nikdo nepoznal.

Po vzájemné počátečním oťukávání převzali naplno iniciativu domácí a očividně zaskočení hosté nedokázali kontrovat. Co víc, dělali chyby a domácí toho využívali, jak se patří. Hlavně útočné duo Udržal a Zavřel trápilo svou aktivitou blanenskou defenzivu, a ta si s nimi nakonec neporadila.

V jedenadvacáté minutě prvně jmenovaný centroval a Zavřel celkem bez problémů hlavou rozlvnil síť soupeřovy brány poprvé. Radost mu jistě nezkalil i fakt, že za svléknutý dres obdržel žlutou kartu. A jeho útočný kolega, nová akvizice Framozu, David Udržal? Ten nezůstal pozadu a o dalších deset minut později uklidil míč do svatyně Aposu po rohovém kopu Kupčíka podruhé.

Odpověď hostů měla nečekanou podobu. Nelichotivý a nečekaný průběh utkání totiž neunesl blanenský Dvořáček, který po odpískaném faulu na jeho osobu do autora zákroku nešetrně strčil a utkání pro něj po červené kartě skončilo. První půle tak jasně vyzněla ve prospěch domácích. „Nacvičovali jsme některé útočné věci a ty vyšly na jedničku. Zaslouženě jsme vedli dva nula, sehráli jsme výbornou první půli. Blansko pak bylo nervózní, z toho vyústilo i to vyloučení a my byli na koni,“ radoval se trenér domácích Petr Krahulec.

Naopak v kabině hostí bylo o přestávce o čem mluvit. „Dělali jsme individuální chyby a to jsme si museli vyříkat. Šlo o to, aby se každý kouknul do sebe a nastoupili jsme úplně jinak. Jen tak se s tím ještě dalo něco udělat,“ popsal asistent hostujícího kouče Tomáš Šenk. A ve druhé půli se obraz hry přeci jenom trochu změnil.

Zejména prvních dvacet minut druhé půle patřilo favoritovi zápasu. Hosté se dostávali častěji na dostřel brance Rousínova a začali ukazovat akce hodné majitele první příčky divize. Po necelé čtvrthodině to Blansku vyneslo snížení z kopačky kapitána Němce, jemuž ke gólovému zápisu výrazně dopomohl svým sólem přes půl hřiště spoluhráč Bednář.

„V půli bylo jasné, že hosté v deseti budou hrát vabank. My jsme se s tím ale úplně nevyrovnali a když jsme inkasovali, už jsme bránili výsledek,“ uvedl Krahulec. Jeho tým ale pár horkých chvil ve svém pokutovém území přečkal bez úhony, obranný úkol zvládl a slavil vítězství 2:1. „Podařilo se nám se zvednout, psychicky to našemu týmu určitě pomůže. Je to cenná výhra,“ dodal.

Jiné pocity už vládly na lavičce hostí. „Musím uznat, že soupeř byl dnes kvalitní. Má ve svém kádru kvalitní hráče a to se dnes potvrdilo. Zlepšení v druhé půli a v oslabení už nebylo to pravé a nemohlo to stačit,“ shrnul asistent Šenk.