Na závěrečný turnaj postoupili Vyškovští po dvou výhrách v kvalifikační skupině. „V prvním zápase jsme porazili Žďár nad Sázavou 3:2, přestože jsme po vyloučení dohrávali v oslabení. Soupeř sice srovnal na 2:2, ale utkání jsme i v desíti strhli na naši stranu. V dalším zápase jsme pak porazili Chrudim 4:1,“ těšilo talentovaného obránce.

Se spoluhráči měl v kvalifikaci o motivaci postaráno. „Řada z nás letos končí školu, o to silnější motivace byla. Každý jsme si chtěli republiku vyzkoušet. Podívat se, jak to ve finále vypadá a urvat úspěch,“ přiblížil Rozehnal, který v sobotu oslavil dvacáté narozeniny.

Kvůli přípravám na závěrečné zkoušky a maturitu scházel mužstvu čas ke společnému tréninku. „Jde o trošku nevhodný termín. Každý řeší především školu, která je na prvním místě. Máme toho až nad hlavu,“ popsal odchovanec vyškovského fotbalu.

Z oslabení týmu nebo změn v sestavě kvůli školním povinnostem obavy nemá. „Nemyslím si, že půjde o výrazné oslabení. V každém kole nám někdo chyběl, takže jsme obměňovali herní rozestavení. Jsme zvyklí,“ povídal s úsměvem.

Účastníci republikového finále
Gymnázium Přípotoční, Střední odborná škola Jarov (oba Praha), Hotelová škola Plzeň (Plzeňský kraj), GaSOŠE Sedlčany (Středočeský kraj), SOŠ a SOU Vyškov (Jihomoravský kraj), SPŠ polytechnická Zlín (Zlínský kraj)

Většina školního mužstva obléká dresy i na klubové úrovni. „Většina z nás někde hraje. Dva spoluhráči jsou stejně jako já z Vyškova, ostatní hrají nižší soutěže po dědinách v okolí,“ líčil Rozehnal, který v aktuální sezoně hostuje v Rousínově.

S pátým celkem krajského přeboru momentálně bojuje o posun v tabulce. „Překvapila mě úroveň krajského přeboru. Je to dobrá soutěž na rozehrání mezi dospělými. Máme velké ambice. Navíc jsme se doslechli, že možná budou letos do divize postupovat dva týmy. Uvidíme, co z toho bude,“ řekl nadějný bek.

Postup do vyšší soutěže vnímá jako velkou výzvu. „Chci si v budoucnu vyšší soutěž vyzkoušet. Po sezoně mi končí hostování v Rousínově a pokusím se znovu probojovat do kádru Vyškova. Jsem zvědavý, jak to dopadne,“ dodal.