Nadějný začátek, pak osudný nedůraz v defenzivě a ve druhé půli nakonec marná honba alespoň za remízovým bodem. Přesně tak se vyvíjel zápas vyškovských fotbalistů na půdě Uničova.

Aktuální ročník moravskoslezské fotbalové ligy se už pomalu, ale jistě chýlí ke svému závěru a každý bodík do tabulky tak stále více nabírá na důležitosti. Po povedené střelnici doma proti Břeclavi věřili fotbalisté Vyškova v nějaký ten zisk i na trávníku v nejvyšších patrech tabulky bojujícího Uničova, jenže nakonec marně. „Z pohledu, jak jsme se tam prezentovali, by tomu zápasu remíza slušela. Jenže soupeř byl prostě produktivnější," konstatoval trenér MFK Jan Trousil.

Jeho svěřenci začali výborně. Tedy minimálně co se herního projevu týče. Úvodní půlhodinka se odehrála více v jejich režii a mohou litovat, že tlak nedokázali přetavit ve vedoucí gól. O to víc, že domácím se to pak povedlo během pěti minut hned dvakrát.

Nejprve Krč vystřihl dokonalého „angličana" a po pěti minutách zvýšil osamocen před brankářem Klimešem Vasiljev. „Škoda, na začátku jsme byli jednoznačně lepší, ale žádnou akci jsme nedotáhli do konce a naopak jsme udělali chyby vzadu, za které nás domácí potrestali. Pak už tak nějak převzali iniciativu oni. Ale nechtěli jsme se jen tak vzdát a o přestávce jsme si řekli, že když snížíme do šedesáté minuty hry, jsme zpátky v zápase," prozradil kouč hostů.

A tento smělý plán se Vyškovským povedl. Na drama zadělal přesným zásahem Holub.

Hosté se tak začali čím dál více tlačit do útoku, aktivita byla jasně na jejich straně, ale otevírali přitom zadní vrátka. Uničov vsázel na jednu kartu: rychlé brejky. „Přiznávám, že Vyškov byl ve druhé půli aktivnější, výsledkem byla i ta branka Holuba. Jenže potom jsme dvakrát třikrát šli sami na brankáře, mohli v klidu rozhodnout, ale nedali jsme. V závěru jsme mohli o výhru přijít," vysvětloval šéf lavičky Hanáků Jiří Balcárek.

V poslední minutě totiž nebezpečně hlavičkoval v uničovském vápně Netopil, jenže kýženou dělbu bodů to už nepřineslo. Vyškov tak prohrál 1:2. „Tak nějak se s tím potýkáme prakticky celé jaro, jednoduše neumíme zápas zremizovat. I tyhle body můžou být hodně důležité, my je nemáme," podotkl Trousil.

Zároveň ale svoji družinu pochválil. „Kluci to odmakali, podle mě hráli proti na jaře nejlepšímu mužstvu celé ligy a zvládli to tam se ctí. Škoda, že jsme to nedotáhli, o to víc potřebujeme naplno bodovat ve dvou domácích zápasech," připomněl lodivod fakt, že Vyškov už čekají do konce sezony jen dvě domácí utkání.

SK Uničov - MFK Vyškov 2:1

Poločas: 2:0. Branky: 31. Krč, 37. Vasiljev – 56. Holub. Rozhodčí: Mikyska – Batík, Zaplatilová. ŽK: Dostál, Řehák – Studený. Diváků: 215.

MFK Vyškov: Klimeš – Studený (86. Račanský), Urbančok, Holub, Lahodný, Netopil, Stříž, Lička (46. Hodinář), Krejčí, Novotný, Neměček. Trenér: Jan Trousil.