Po Břeclavi, od níž inkasovali desetigólový příděl, byla Hanácká Slavia druhým ligovým soupeřem a tentokrát s ním Vyškovští sehráli naprosto vyrovnanou partii. Při větším soustředění se na začátek zápasu, přesnější a důraznější koncovce mohli uhrát i lepší výsledek.

Potrestané chyby

„Nevyšel nám úvod, kdy jsme dostali po dvou chybách laciné branky, ale dokázali jsme se otřepat a vytvořit si dostatek šancí na vyrovnání. Například Martin Lička nastřelil břevno. Mrzí mě, kolik chyb jsme udělali v rozehrávce na vlastní polovině a nabídli tím šance domácím. My jsme si naopak šance museli vytvářet sami po rychlých brejkových akcích nebo ze standardek. Bohužel gól jsme dali jen jeden, když po individuální akci Sigmunda snížil hlavou Martin Lička," komentoval první poločas trenér MFK Zbyněk Zbořil.

Druhá půle byla z vyškovského pohledu ještě lepší. Hned v úvodu vyslal krásnou kolmicí Hodinář do samostatného úniku Ličku, ale ten zakončení nezvládl. Hosté dokonce vyrovnali, ale gól nebyl uznán pro ofsajd a v poslední minutě nastřelil Gottwald ještě břevno. Nicméně náročný trenér viděl i nedostatky. „Ale i ve druhém poločase jsme pro domácí zase sami „vymysleli" pár šancí po hloupých chybách, ale podržel nás Holásek," dodal Zbořil.

Herní posun je na jeho týmu vidět, bohužel starosti má s kádrem mužstva. Přesněji, pro nedořešené administrativní náležitosti nemůže počítat s některými hráči pro následující již soutěžní utkání. V neděli MFK nastoupí v předkole domácí pohárové soutěže – Poháru České pošty – a Zbořil látá mužstvo z hráčů, kteří mají v pořádku registrace. „Toto utkání se naprosto vymyká z mých představ. Nebude možné nic zkoušet nebo vymýšlet. Až v neděli uvidíme, kdo vlastně bude k dispozici," ulevil si kouč.

Některé věci jsou ale jisté. Z posil určitě nenastoupí žádná, protože svaz zatím nepotvrdil jejich členství v Fotbalové asociaci České republiky. A z různých jiných důvodů budou chybět i další hráči. „Sestava určitě bude hodně rozdílná od té kroměřížské. Určitě nebudou hrát Hodinář, Voral, Michal Kollár, ještě ne Dostálek ani Jašíček, kteří by už měli být našimi hráči. Naopak je možné, že nám za této situace pomohou Horváth a Schindler. Takže mně z toho vychází, že hlavním úkolem bude zápas důstojně odehrát, ale určitě se pokusíme překvapit," konstatoval trenér MFK.

Problémy se sestavou hlásí i domácí tým, který byl letos zařazený do severní divizní skupiny. „Zápas bereme spíš jako přípravu na divizi. Kompletní nebudeme a Vyškov, jako přední divizní celek, je favoritem. Ale na vítězství hrát chceme. To nás může povzbudit. Začíná se za stavu 0:0, šanci na postup máme," řekl trenér Richard Švehlík.

Ten nahradil známého Leoše Kalvodu, pod jehož vedením měl Přerov vysoké ambice a bojoval o přední pozice. Švehlík zdůraznil, že nyní je situace v klubu i jeho sportovní cíle naprosto jiné. „Mužstvo bude úplně jiné než na jaře. Měli jsme moc hráčů na hostování a nyní chceme dát šanci vlastním odchovancům. Navíc sílu soupeřů v severní skupině moc neznáme, takže bychom chtěli hrát bez sestupových starostí někde do desátého místa," zdůraznil trenér přerovské Viktorie.

Ta má za sebou o jedno přípravné utkání víc než Vyškovští. V prvním podlehla právě Hanácké Slavii Kroměříž 1:3 a pak doma i nejstaršímu dorostu Sigmy Olomouc 1:4. V tomto týdnu Viktorie vyhrála na hřišti účastníka olomouckého krajského přeboru Želátovic 4:0 a zastřílela si s Troubkami 7:1.

Může být i odveta

V případě příznivého počasí se nedělní pohárový duel bude hrát na přerovském hlavním stadionu a vítěz si v prvním kole pozve na svůj trávník účastníka moravskoslezské ligy MKF Břeclav. Hrát se bude v neděli 29. července v 17.00 hodin. Pro Zbořila a spol. by to po necelém měsíci jistě byla zajímavá konfrontace a možnost odvety za nepodařené úvodní přípravné utkání.

Vedení Městského fotbalového klubu zve k utkání fanoušky, autobus odjede od stadionu v 15.00 hodin.

PŘÍPRAVA

Kroměříž – Vyškov 2:1 (2:1)

Branka: M. Lička.

MFK: L. Kollár (46. Holásek) – Maruška, Jašíček (65. Gottwald), M. Kollár, Koláček (60. V. Novotný) – Hodinář, Hatle (46. Urbančok) – F. Novotný, Sigmund (46. Baričák), Hradil – M. Lička.

POHÁR ČESKÉ POSTY

Předkolo:

Přerov – MFK Vyškov

Neděle 22. 7., 17.00 hodin

Stadion Sokolská 28, Přerov