„Děkujeme Blansku a Rosicím, že nám takhle operativně pomohli. Šlo o jednodenní hostování a ti kluci se po dnešku vracejí do svých klubů,“ ocenil výpomoc klubů z regionu trenér Jan Trousil.

Pro mimořádné vytížení, v minulých čtyřiadvaceti dnech odehráli sedm zápasů, nechal vyškovský lodivod odpočívat i zdravé hráče ze základu Davida Němečka a Davida Jambora. Oslabení nebylo v prvním poločase znát. Hosté diktovali tempo zápasu a vytvořili si několik gólových šancí. Koncovka je ale jejich dlouhodobou slabinou, takže proměnili jedinou. Ondřej Vintr se přesně trefil střelou z pozice uvnitř velkého vápna.

MOL Cup – 2. kolo:
Jiskra Ústí nad Orlicí
– MFK Vyškov 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 35. a 79. (pen.) Ondřej Vintr. Rozhodčí: Ginzel – Novák, Slavíček. ŽK: Falta, Souček, P. Langer – Srubek, Dan Jambor. Diváků: 260.
Vyškov: Spurný – Ilko, Fofana, Srubek, Feik (66. Němeček) – Sedláček, Štěpánek, T. Langer (64. David Jambor – 83. Todorič), Dan Jambor – O. Vintr – Kanakimana. Trenér: Jan Trousil.

Ve druhém poločase se hra více vyrovnala. V 60. minutě domácí poslali na hřiště hned čtyři čerstvé hráče a hlavně vysunuli presink až k velkému vápnu Vyškova. Napadali jeho rozehrávku v pěti hráčích a hosté začali mít vzadu trochu problémy. Hlavně s dlouhými balóny, nakopávanými na vysoké domácí útočníky. I Trousil reagoval prakticky dvojím střídáním a domácí snahu o nátlak tím dokázal eliminovat. Deset minut před koncem přidal pojistku na vítězství opět Ondřej Vintr, když proměnil penaltu po faulu na Pavola Ilka. Pak šli ještě sami na branku Ondřej Vintr a Bienvenue Kanakimana, ale skóre navýšit nedokázali.

„První půlku jsme měli hru zcela pod kontrolou a z toho tlaku jsme měli dát víc gólů než jen jeden. Závěr jsme mohli mít klidnější. Ve druhém poločase nám dělali problémy ty odražené a sklepnuté balóny, ale po vystřídání se to zase uklidnilo. I když se domácí v závěru pořád snažili o kontaktní branku a měli několik s nebezpečných standardek, tak to kluci vzadu zvládli na nulu. Takže spokojený jsem s prvním poločasem, druhý byl už takový rozháranější. Ale měli jsme tam kluky, kteří se prakticky neznali. Bohužel stav je takový, jaký je. Marodka se sice poprvé po zápase nerozšířila, ale pořád je přeplněná. Jsem rád, že pohár kluci zvládli, ale důležitější je pro nás sobota a zápas s Prostějovem,“ upozornil Trousil.

Třetí kolo MOL Cupu se bude hrát v září a soupeře Vyškovanům určí los.