Krajský přebor v neděli nabídl duel dvou mužstev z klidného středu průběžného pořadí. Rousínov měl v chladném počasí rozehřát stovku věrných fanoušků vítězstvím nad Ivančicemi. Smělému plánu ale zůstali hráči dlužni, a ne zrovna málo. „Prostě špatný výkon, žádný bod jsme si dnes nezasloužili," prohlásil po vysoké porážce vedoucí domácího týmu Jaroslav Andrla.

Ten si společně s trenérem Milanem Bouškem, který se odmítl k zápasu jakýmkoli způsobem vyjádřit, určitě vzpomněl před zápasem na loňský poslední zářijový víkend, kdy rousínovská družina dopadla v Ivančicích jak pověstní sedláci u Chlumce. Prohrála o pět branek, ani jednou nezamířila do černého. A tak domácí spřádali plány na velkou odplatu.

Vstup do utkání také napovídal, že by se k ní mohlo schylovat. Na trávníku existovalo prakticky jen jedno mužstvo a Tatran byl hned několikrát blizoučko ke gólovému úspěchu. Jenže koncovka, ta byla více než žalostná. Nejprve se do ideální pozice dostal Lacek, ale neměl správně seřízená mířidla.

O chvíli později dostal míč na levé straně do běhu Dvořák, zasekl na střed a jen těsně minul bližší tyč. Pak na sebe stejný hráč natáhl při brejku obránce, předal na střed, ale osamocený Baričák nechal vyniknout jen gólmana Sojku.

Smůlu chtěl prolomit dalekonosným přímým volným kopem i ostřílený Žoček, ale technická rána se zatočila těsně vedle tyče. „Něco musíme proměnit, možnosti bylo dost, a když chceme vyhrát, nemůžeme toho tolik spálit. Oni měli za první poločas tak dvě šance, jeden jediný roh a hned takhle prohráváte," litoval zpětně Andrla.

Ano, přišel trest, a to hned dvojnásobný. Z ničeho nic se hosté prosadili z rohového kopu, když v chumlu hráčů nejvýše vyskočil Štěpanovský a Řepka se mohl jen ohlédnout. Najednou se Ivančičtí od nakopávání míčů do vápna dostali až k pohledným fotbalovým kombinacím.

To domácí naopak znervózněli a v přemíře útočné snahy zapomínali na zadní vrátka. Těsně před poločasem toho dokonale využil kapitán Čožík, když jeho samostatný úprk přes polovinu hřiště nezastavil dobíhající bek Drobný ani gólman Sojka. „Začali jsme vlažně, měli jsme nabitý program včetně pohárového zápasu a asi se trochu projevila únava. Gólem jsme se ale z toho otřepali, přebrali otěže a už se nám dýchalo přeci jen líp. Děkuji klukům za bojovnost, urvali jsme to tady a to se počítá, v Rousínově je to vždycky těžké," radoval se po utkání hostující trenér Tomáš Kovanda.

Do druhého dějství tak museli domácí něco změnit, do hry nasadili nové síly v podobě Radila a Honka. Zvrat to ale nepřineslo. „Chtěli a museli jsme to oživit střídáním. Hrát víc dopředu, ale nepovedlo se. Ani ty změny nepřinesly očekávání, proč jsme je udělali. Jediný, kdo dnes zaslouží pochvalu, je Radim Dvořák, jinak už není, koho jmenovat," uvedl Andrla.

Mohlo to být i horší

Nejen, že zvýšené útočné rousínovské choutky neznamenaly snížení, ale vyústily v řadu smrtících hostujících protiútoků. Ivančice přesto jakoby měly s domácími slitování, trestuhodně spalovaly jeden za druhým. „Řešili jsme je hrozně, dáme si balón pod nohy místo toho, abychom byli v pohybu a šli do toho důrazně. Navíc dvakrát, třikrát nás vychytal gólman. Kdyby to dneska skončilo šest nula, tak se nikdo nedivil," konstatoval kouč vítězů.

Téměř do konce utkání tak bylo o co hrát, i když žádné drama se nekonalo. Tři minuty před koncem pečetil z dalšího brejkového přečíslení Čožík a bylo jasno. Hosté si tak odvezli domů důležité tři body a tím i potvrzení průběžné šesté pozice.

Rousínovští naopak vyšli naprázdno, a přestože se do sestupových vod už namočí jen velmi těžko, spokojenost v Tatranu aktuálně rozhodně nevládne.

Krajský přebor

Tatran Rousínov – FC Ivančice 0:3

Poločas: 0:2. Branky: 35. Štěpanovský, 43., 87. Čožík.

ŽK: Beneš.

Rozhodčí: Urbánek – Král, Lenfeld. Delegát: Lasovský.

Diváci: 100.

TJ Tatran Rousínov: Řepka – Lacek, Beneš, Drobný, Pupp – Baričák (46. Honek), Mikloška (46. Radil), Žoček, Kupčík (58. Benda) – Dvořák, Hartl (82. Divácký). Trenér: Milan Boušek.

FC Ivančice: Sojka – Bittner (24. Kleibl), Ryška, Pekáč, Štěpanovský – Černý, Táborský, O. Jacko (88. Sládek), Čermák – Čožík, T. Jacko (76. Hron). Trenér: Tomáš Kovanda.