Schneider funkci složil sám a nic jiného než ryze sportovní důvody prý za tím nejsou. „Jedině sportovní, protože jinak se tu pro fotbal dělá neskutečně moc. Zázemí je opravdu kvalitní, pracuje se s určitým výhledem. Takových lidí jako Petr Pupp nebo Pavel Frank si velice vážím. Já jsem vedení klubu i hráčům prostě řekl, že nedokážu dát mužstvo dohromady tak, aby vytvořilo soudržný kolektiv. Na to, jaký je tady hráčský kádr, jsou výsledky opravdu slabé. A je to tím, že někteří hráči na hřišti odvádějí tak padesát procent toho, co umějí,“ shrnul Schneider s tím, že si teď od fotbalových stresů trochu odpočine.

Petr Vašíček se žezla ujal v úterý. Během prvního tréninku si individuálně s každým hráčem pohovořil. Situaci rozebrali i s trenérem Schneiderem a asistentem Nádeníčkem. I nový šéf lavičky v podstatě potvrzuje Schneiderova slova, že tým má na víc než odváděl.

„Hráči většinou tvrdili, že si nevěří. Takže tady se musí začít. Fotbalově s mužstvem za tak krátkou dobu samozřejmě nemůžete mnoho udělat. Proto je třeba začít u motivace, celý tým nabudit, zvýšit jeho zdravé sebevědomí,“ řekl Vašíček o svých prvních krocích v novém působišti.

Rousínovskou trenérskou premiéru si odkroutí v sobotu doma proti Viktorii Otrokovice.

„O sestavě budu přemýšlet do poslední možné minuty. Potřebujeme vyhrát a uděláme proto všechno. Informace o soupeři mám a myslím si, že i dost kvalitní,“ dodává trenér, který poslední tři sezony působil v Aposu Blansko.