Kdyby se jim více dařilo venku, pak by mohli pomýšlet na nejvyšší příčky, takhle je to prozatím klidný střed tabulky. Fotbalové mužstvo Bohdalic, jež bojuje v krajské 1.B třídě skupině A, má důvod být s první polovinou sezony spokojeno. V létě je totiž vystrašily odchody klíčových opor týmu, a tak současné šesté místo je pro klub potěšující.

„Měli jsme obavy z odchodu Kolečkáře a dalších kvalitních hráčů do Dědic, ale nakonec je to myslím velice slušné. Dobrý odrazový můstek pro jaro,“ uvedl trenér Sokola Bedřich Kolář.

Podzim měl pro Bohdalice co se týče výsledků dvě trochu odlišné fáze. Ta první se dá označit za výbornou, když kromě duelu v Ivanovicích na Hané dokázal celek kromě domácí jistoty vozit body i z hřiště soupeřů.

Pak už to bylo o něco horší. „Postupně se trošku projevila naše netrénovanost. V druhé půli už to nebylo takové,“ postěžoval si kouč.

Jedna věc je ale obdivuhodná, a to fakt, že jeho svěřenci přehráli všech šest protivníků v domácím prostředí a dostali v těchto zápasech jen dvě branky. „U nás už dlouhodoběji platí můj dům, můj hrad. Myslím, že je ve fotbale strašně důležité vyhrávat doma a nám se to díky bohu daří,“ dodal.

Tak jako všichni kouči před ním i on měl možnost vybrat nejlepší a nejhorší výkon svého týmu v letošní sezoně. A jeho volba nebyla nikterak překvapivá. Mužstvo nejvíce pochválil za utkání třetího kola v Bystrci, které hosté vyhráli 1:2. „Povedlo se nám to hlavně herně, kluci to zvládli po všech stránkách,“ vysvětlil Kolář.

Naopak nejraději by zapomněl na obdržený debakl v okresním derby v Otnicích. Stěžoval si zejména na chyby, které soupeř bez milosti trestal.

Jako pozitivní Bohdalický klub vidí svou základnu, z které může čerpat. Tamní oddíl totiž disponuje i B celkem, z něhož ti nejlepší často úspěšně doplňují. V probíhající sezoně se již zřejmě nastálo začlenili do kádru hned čtyři takoví talenti, a tak i když k odchodům dochází, nic katastrofálního to pro Sokol neznamená.

A jaké si kladu jeho šéfové cíle pro jarní odvety? Plány mají poměrně skromné, rádi by se jen vyhnuli zbytečnému propadu na nižší příčky. „Zatím se nám daří, takže cílem je udržet naše současné postavení. Doma to chce i dále koncertovat a z venku občas něco také přivést. Pak to bude dobré,“ objasnil Kolář.

V současné době mají hráči samozřejmě volno. V půlce ledna se pak všichni sejdou a na programu bude fyzická příprava. A přípravné zápasy samozřejmě také nebudou chybět. Družstvo má i své osobnosti.

„Chtěl bych na závěr vyzdvihnout Ivana Drbala, hráče, který se angažuje i jako manažer. Nepostradatelný je pak kapitán Radim prachař a ikonou je nejstarší člen týmu, jededačtyřicetiletý Jaroslav Vala,“ uzavřel bohdalický kouč.