Jako nováčci si vedou skvěle. Mají po polovině zápasů sice poměrně velkou ztrátu na prvního, ale jejich druhá pozice mluví za vše. Slavkovské fotbalové mužstvo může odpočívat během zimní přestávky opravdu s čistou hlavou.

Benjamínek I.A třídy měl před úvodem nového ročníku poměrně smělé plány, ale během třinácti odehraných kol je nejen splnil na sto procent, ale ještě předčil.

„Našim úkolem bylo hrát na předních místech a to vyšlo. Že to ale bude druhé místo, to je bezpochyby super. Jsme mimořádně spokojeni,“ raduje se trenér Vilém Nejezchleb.

I on ovšem ví, že je ještě pořád co zlepšovat. Podle něj měly výkony jeho mužstva i když mírnou, tak sestupnou tendenci. „Kvalita naší hry se trochu snižovala. Začátek podzimu nám vyšel opravdu tak, jak jsme si snad ani nemohli přát. Pak ale přišel mírný útlum,“ uvedl kouč.

Jako důvody zmiňuje komplikace se šířkou kádru. „Spousta hráčů nemůže hrát a trénovat optimálně, protože studují či pracují mimo Slavkov a dojíždění v mnoha případech není jednoduché,“ dodal.

Vybrat nejlepší zápas z pohledu Slavkova nemůže být úplně jednoduché. Celek se může pochválit hned za několik vystoupení, ale lodivod vybral dva duely. Ten, v němž si jeho svěřenci připsali nejvyšší výhru, tedy bitva s pěti přesnými zásahy v Hlohovci, a domácí úspěch s B týmem Šardic.

Naopak za nepříliš povedené střetnutí považuje porážku s Vacenovicemi, kde musel doplnit sestavu dorostenci a nesehranost a nezkušenost se projevily.

Při výběru opor družstva příliš neváhal a označil za ni gólmana Plchúta. „Zaslouží si opravdu uznání. Když nám zrovna nic nešlo, on zásadně pomohl a držel nás nad vodou. Hlavně konec sezony odchytal ve skvělé formě,“ pochválil Nejezchleb.

Kouč ovšem jenom nechválil, protože ačkoli Slavkov dostal v třinácti utkáních jen stejný počet branek, připomněl určité nedostatky v defenzivní fázi. „Obrana nám nefungovala ideálně. Má totiž téměř pokaždé jiné složení a je opravdu co zlepšovat,“ říká.

Přes tyto výtky jmenované družstvo prohrálo kromě Vacenovic už jen jednou, ale pro sebe bohužel právě s prozatímním jednoznačným lídrem I.A třídy Bavory. Slavkov na ně ztrácí už sedm bodů, a to rozhodně není málo, o čemž svědčí už jen to, že je to víc, než ztratily Bavory za celou podzimní část.

Přesto ačkoli si vzhledem ke svému umístěním trenér rozhodně nestěžuje, rád by se ještě s hráči pokusil o stíhací jízdu vedoucího celku. „Jejich síla a kompaktnost týmu je velká, to je pravda. I tak bychom je ale chtěli potrápit, nemyslím si, že by to bylo nereálné,“ myslí si Nejezchleb.

Slavkovská vize do dalších let je totiž jasná. „My se zaměřujeme na to, abychom už teď budovali kádr na příští rok. Pokud to totiž na postupovou příčku nevyjde tuto sezonu, tak bychom chtěli nakouknout do vyšší soutěže příště,“ uzavřel.

SK Slavkov u Brna

Celková tabulka: 2. Slavkov 26:13 27

Doma: 5. Slavkov 11:3 14

Venku: 2. Slavkov 15:10 13

Celková bilance: osm výher, tři remízy, dvě prohry

Nejlepší střelec: Udržal David – 5 branek

Nejvyšší výhra: 5:1 Hlohovec

Nejvyšší prohra: 0:2 Bavory

První zápas jara: Šardice B – Slavkov 23. března