Organizace sportovní akce se ujali hráči futsalu bučovického Sokola. „Do soutěže se přihlásilo dvanáct týmů, které byly rozdělené do dvou skupin. Do play off postupovaly první čtyři z každé skupiny,“ osvětlil hrací systém jeden z pořadatelů a zároveň hráč Ladislav Dufek.

Z první šestice se do čtvrtfinálových soubojů dostala Hůrka, Orli Bučovice, Počenice a Pavlovice. Druhou čtveřici tvořili Belgičani, United, Orli Vyškov a Dream team.

Adeptů na vítěze bylo hned několik, patřily mezi ně například Letonice, domácí Dream team či Hůrka, složená z hráčů Sokola. „Favoritů bylo letos více, Pavlovice, Orli Vyškov, dobré byly i Počenice, což jsou hráči z Kroměříže a okolí,“ jmenoval týmy Dufek.

Do semifinále se nakonec dostaly oba domácí týmy, vyškovští Orli a Belgičani. Semifinálové boje byly hodně vyrovnané, vítěze tak bylo těžké dopředu odhadnout.

Bitva o první místo se stala domácí záležitostí a probíhala v dramatickém duchu, kdy více štěstí měl tým Hůrky, který porazil Dream team 2:1.

Zápolení o třetí a čtvrté místo svedli Orli Vyškov a Belgičani, kdy prvně jmenovaní vybojovali bronz a Letoničtí se tak museli spokojit s neoblíbeným čtvrtým místem, i když patřili mezi favority.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jan Pospíšil z Orlů Vyškov, který proměnil šestnáct branek, nejlepším strážcem branky pak Petr Alznauer z Hůrky.