Stoprocentní nasazení, útočný styl, drama až do konce, nevídaný počet šancí a tři branky. To vše na obou stranách. K tomu hlasité povzbuzování z tribuny fanoušků každého mužstva, prostě bezchybná reklama na fotbal.

Asi hodně dlouho bude v paměti všech přítomných včerejší zápas Moravskoslezské fotbalové divize mezi domácím Vyškovem a hostující Konicí. Ačkoli neměl vítěze, přinesl výborné sportovní představení. Utkání průběžně třetího mužstva s prvním bylo už dopředu předurčeno k atraktivní kopané, a beze zbytku se to potvrdilo.

Co by ale domácí ze vzpomínek jistě vymazali, je úvodní necelá půlhodina. Rostexu sice nešla upřít snaha a přímočarost, přesto větší příležitosti si vytvářeli hosté a dokázali je i využít. Jako kritické Vyškovští označí období mezi třiadvacátou a pětadvacátou minutou, ve kterém gólman Ladislav Kollár lovil dvakrát míč ze sítě. Brejky Konici vyšly náramně a Macháček s Režným neměli se zásahy do černého problémy. „Začátek jsme dost prospali, nechali jsme je chodit do brejků, pozdě jsme k nim přistupovali a oni trestali jakoukoli chybu. Ne nadarmo jsou první, předčili mé očekávání,“ tvrdil trenér Vyškova Pavel Svoboda.

Dva údery hostů naštěstí Rostex probraly. Okamžitě se vrhl do útoku a odměna se dostavila. Nejdříve sice Lička vystihl malou domů a jeho padající list do prázdné konické stačil odhlavičkovat do zázemí kapitán Skopal, následný roh však gólman podběhl a totálně přehuštěné malé vápno vyústilo v odraz míče za brankovou čáru. Úspěch byl připsán Schindlerovi a domácím svitla nová jiskřička naděje. Tu ale těsně před odchodem do kabin zhasl znovu Režný, když doťukl vyražený míč Kollárem po dalším protiútoku hostů. „To byl první klíčový moment. Já osobně myslím, že u zrodu akce se měl mávat ofsajd,“ míní Svoboda. Jeho tým ale ani za poločasového stavu 1:3 nesložil zbraně a po delší debatě v kabinách šel znovu do boje. „Řekli jsme si, že se to sice odvijí dost jinak, než chceme, ale když hrajeme doma, tak budeme agresivnější a zbytek odehrajeme vabank,“ dodal.

A právě druhá půle zvedala diváky ze sedaček. Protivníci předváděli příkladný výkon po všech stránkách. Chybičky se vloudily do přihrávek obou celků, ale o to větší boj se na vyškovském hřišti odehrával. Přeci jenom mírně navrch měli domácí a velký úkol, získat alespoň bod, zvládli.

Strůjcem remízy byl zatím na podzim gólově absentující Lička. Čtvrt hodiny před koncem si naskočil na rohový kop Vágnera a hlavou snížil, o pět minut později už po centru Navrátila nohou srovnal. V závěru pak hrozil jak Rostex, tak i Konice, která se samozřejmě nechtěla s dělbou bodů smířit. Ale musela, zápas skončil 3:3. „Udělali jsme nějakou tu chybu, ale za druhou půli musím před klukama smeknout. Prakticky prohraný zápas dokázali málem vyhrát. Mohly být tři body, ale proti Konici smazat dvoubrankovou ztrátu, to se cení,“ pochválil tým kouč Svoboda.