Na slavkovském fotbalovém trávníku to v sobotu odpoledně opět vřelo. K vzájemnému duelu přijely jako hosté Šlapanice. I když Šlapanice nepatří do vyškovského regionu, tím že nejsou od Slavkova příliš vzdálené, tak mělo utkání příchuť, jakoby se hrálo derby.

Oběma celkům šlo o hodně. Předposlední Šlapanice ztrácely na Slavkov tři body a jejich cíl tak byl jasný. Vybojovat vítězství. To samé však chtěli i domácí. Soupeři byli vyrovnaní, hned v úvodu se oba do hry vrhli bojovně s jistou dávkou nervozity. To, že o výsledku celého utkání rozhodne nakonec jediná branka, která padla hned na začátku první půle, asi předpokládal málokdo. Šancí bylo dostatek, ale větší štěstí měly Šlapanice.

Hned ve čtrnácté minutě vylétla směrem k slavkovské brance dlouhá a velmi přesná střela z půlky hřiště. Zasáhla gólmana Koláře, od kterého se odrazila, a on ji neudržel. Dobíhající Poulík ji už pak dorazil do branky a hosté se tak mohli radovat z prvního gólu. Byla to však první a poslední gólová radost sobotního duelu. „Co jsme neuhráli herně, museli jsme vybojovat. Obě půlky byly bojovné, nervózní, z naší strany vybojované,“ uvedl po zápase šlapanický kouč Pavel Šamšula.

Domácí fotbalisté, kteří nezačali příliš zdařile, si postupně v první i druhé polovině vypracovali několik slibných gólových šancí. Ovšem vynikající výkony šlapanického brankáře Sejka jim hatily plány. Proměnit ani jednou se nepodařilo jak Hráčkovi tak Strnadovi. Jistou tutovku si v druhé půli vypracovaly znovu Šlapanice, ale nedokázaly podruhé skórovat.

Čím více se utkání blížilo ke konci, tím více pracovaly nervy na obou stranách. Rozhodčí nestačil vytahovat žluté karty a nakonec vytasil i červenou, kterou obdržel slavkovský Holásek. „Nechápu vyloučení našeho hráče, že se nechá vyloučit, to je těžká nedisciplinovanost, červená karta byla úplně zbytečná,“ povzdechl si domácí trenér Roman Kukleta nad děním na hřišti.

Více fotbalového štěstí tak měly tentokrát Šlapanice a přerušily slavkovskou sérii výher z poslední doby. Slavkov trápily hlavně neproměněné šance. „Náš brankař udělal jednu chybu, ze které byl gól. Začali jsme mít šance, které jsme bohužel neproměnili. I takové zápasy se stávají, kluci bojovali, ke konci i v desíti. Bohužel gól padl od soupeře,“ uzavřel Kukleta. Radost z výhry tak panovala na straně hostí.