Podle Nedělníka hrál Vyškov v roce 1952 v Orlové přátelský zápas s výsledkem 3:3, když všechny vyškovské branky vsítil on sám. Co by vyškovské publikum v sobotu dalo za alespoň jediný přesný zásah. Zřejmě by znamenal tříbodový zisk.

Hostům ze severu Moravy se v letošním ročníku MSFL nedaří a nelze se divit, že do Vyškova přijeli s defenzivní taktikou a cílem ubránit bod. Možná dokonce i tou bezgólovou remízou. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, už jenom to postavení v tabulce, a taky jeden z nejofenzivnějších týmů. Věděli jsme o Čtvrtníčkovi, takže jsme si ho pohlídali trochu víc než jiné hráče. Bod z Vyškova beru, ale třeba kdybychom měli trochu štěstíčka, mohlo to dopadnout ještě líp," radoval se z nerozhodného výsledku trenér hostů Josef Jadrný.

V podstatě vystihl průběh utkání, ale pravdou je i to, že zejména začátek jeho tým přežil s velkým štěstím. Už v první minutě vystihl Urbančok špatnou rozehrávku hostů na jejich polovině, vyslal do sóla Čtvrtníčka, ale ten se dostal trochu do úhlu a nastřelil jen nohy dobře postaveného brankáře Szarowského. Následovalo několik dalších slibných akcí, které se Vyškovským nepodařilo dotáhnout do gólového konce. A když už Urbančok Szarowského zakrouceným technickým obloučkem přes celou branku přelstil, poskočil míč jen na břevně. Studeného dělovku pak brankář Orlové vyrazil reflexivně nad břevno jen proto, že šla přímo na něj.

Jadrný měl ovšem pravdu, když hovořil o sportovním štěstíčku. I hosté totiž několikrát přehráli domácí obranu a nejméně ve dvou případech se jejich šance dají označit za veliké. „Tím, jak jsme se snažili tlačit dopředu, tak občas nám tam vzniklo nějaké okénko, do kterého se oni samozřejmě pokoušeli podniknout brejk a zakončit. Orlová přijela s defenzivní taktikou, přesto jsme měli dobré šance a měli jsme vyhrát. S narůstajícím časem to pro nás bylo čím dál těžší, v lize není žádný soupeř slabý," zdůraznil kapitán MFK David Hodinář.

Druhý poločas, hlavně závěr utkání si hosté pohlídali a držením míče eliminovali snahu domácího trenéra Miloslava Machálka posílit ofenzívu, když ke Čtvrtníčkovi postupně vyslal Filipa Novotného a Martina Ličku. „Je to jasná ztráta dvou bodů a samozřejmě mě to mrzí. Ale Orlová přijela ve vcelku slušné sestavě a prezentovala se dobrým výkonem. Zejména v prvním poločase jsme určitě byli lepším týmem. Ve druhém jsem předpokládal, že si vytvoříme daleko větší tlak, ale paradoxně jsme se přizpůsobili jejich hře. Pro mě nepochopitelně jsme jenom nakopávali míče a přestali jsme hrát to, v čem jsme silní. Takže shrnuto, když nedáme gól, a dobrých možností tam bylo dost, tak nemůžeme vyhrát," smutnil kouč Vyškova.

Szarowski s nulou

Naopak radost neskrýval nejzkušenější hráč hostů, brankář Radek Szarowski: „Já se nenudím v žádném zápase, protože směrem dopředu nám to skřípe. Nějaké šance si sice vytvoříme, ale prostě nám to tam nespadne a zatím jsme vždycky dostali branky. Dneska jsem naštěstí vychytal tu nulu. Sice bod v naší situaci nic neřeší, ale z venku je vždycky dobrý. A z Vyškova obzvlášť. Zachytal jsem si opravdu dobře, není divu, že tento tým je nahoře," řekl po zápase třiatřicetiletý strážce branky Slavie.