Ivanovice na Hané versus Slavkov u Brna, to byl zřejmě nejzajímavější fotbalový příběh Vyškovska o víkendu. Prvně jmenovaní potřebovali proměnit výhodu domácího prostředí a odpoutat se z posledního místa tabulky, hosté zase chtěli pokračovat ve své cestě pořadím vzhůru. Ani jednomu z nich se to ale nepovedlo.

Diváci s kvalitou hry nebyli spokojení, alespoň v prvním poločase ne. Hodně nečekanou radost spolu s údivem ivanovickým fanouškům způsobil sudí Kočiš, když na radu asistenta uznal dost kontroverzní gól. Po půlhodině hry hlavičkoval Pospíšil, míč si zahrál kulečník s konstrukcí slavkovské branky, a ačkoli se odrazil zpět do pole, domácí vedli. „Podle mě to gól být nemohl, ale rozhodčí to odmával a nic s tím nenaděláme. To je fotbal, i takové věci se stávají,“ popsal trenér hostů Roman Kukleta. Domácí s těsným náskokem odcházeli i do kabin.

Přestávka hostům pomohla, ožili a brzy srovnali. Po faulu ve vápně na Žižlavského proměnil penaltu Hráček. Ještě větší důvod k úsměvu měli i přes červenou kartu a vyloučení Vrány o čtvrt hodiny později, kdy dokonali obrat. Jeho strůjcem byl paradoxně ivanovický Černý. Žalkovský nahrával Matochovi, ale těsně předním zasáhl právě domácí nešťastník. „Další problém, nedokázali jsme si pohlídat vedení v poločase. Napřed penalta, pak vlastní branka. Je to ztráta, pokud se chceme zachránit, musíme doma vyhrávat,“ připomněl kouč Ivanovic Josef Svoboda.

Domácí šest minut před koncem normální hrací doby vybojovali alespoň bod. Pokutový kop měli k dispozici i oni a Rychlík jím nepohrdl. Týmy tak získaly bod, s nimž není spokojena ani jedna strana. „Jen remíza je asi větší problém pro soupeře, ale pro nás taky nic moc. Těžký zápas, přesto škoda,“ uzavřel Kukleta. Ivanovice zůstávají poslední a záchrana je pořád daleko, Slavkov je šestý.

I.A třída, sk. B

Ivanovice na Hané - Slavkov u Brna 2:2 (1:0). Branky: 32. Pospíšil,84­. Rychlík z pen. – 56. Hráček z pen., 72. vlastní
ČK: 65. Vrána (Slavkov)

Rozhodčí: Kočiš – M. Strmiska, S. Strmiska.
Delegát: Paulík.
Diváků: 130.