Na dnešní odvetné utkání přijedou do Slavkova hosté z Břeclavska. Soupeř v podobě fotbalového týmu z Kostic nechce ponechat nic náhodě a domácí hráče rozhodně nepodceňuje. „Na Slavkov jako na soupeře se díváme určitě s obavami. Jsou sice v tabulce něco pod námi, ale musí bodovat a bojují o záchranu. Věřím, že pro vítězství budou chtít udělat všechno a podle toho budou určitě i hrát a bojovat o tři body,“ nechal se před utkáním slyšet kostický lodivod Vlastimil Struška.

Slavkov, který je v současné době v tabulkové hierarchii druhý od konce a okupuje tak nelichotivou třináctou pozici, bodový úlovek potřebuje jako sůl. Po patnácti odehraných zápasech jeho hubené skóre čítá třináct bodů. V jednotlivých utkáních letoší sezony zatím dokázal vítězit pouze třikrát, na kontě má čtyři remízy a inkasoval od soupeřů osm proher. „Dnes nás čeká první utkání na domácí půdě. Nemám teď přesný přehled o tom, jak jsou Kostice silné a kdo tam hraje. Kluci musí hrát tak, aby vyhráli a posbírali nějaké body,“ přemítal před duelem slavkovský trenér Roman Kukleta. Minulý týden si Slavkované přivezli porážku z Vacenovic, to však doma nechtějí opakovat. „Vacenovice nehrály o moc lépe než my, měli jsme také gólové šance, ale bohužel jsme je neproměnili,“ zhodnotil poslední slavkovský duel Kukleta.

Kostice se pohybují v poklidném středu tabulky na sedmém místě s čtyřiadvaceti body. Možnými vítěznými body však nepohrdnou a k stávajícím sedmi výhrám by rádi připsali další. Fotbalisté z Břeclavska doposud remizovali třikrát a jejich konto proher ukazuje číslici pět. A jak se chystají na Slavkov? „Neprovádíme žádnou speciální přípravu, chystáme se na Slavkov stejně jako na jakéhokoli jiného soupeře.

Klukům říkám, že nesmíme soupeře podcenit, i když je ve spodu tabulky a podle toho k zápasu přistupujeme. Předpokládám, že budeme v plné síle, nyní náš žádné výraznější problémy netrápí,“ popsal stav svého kádru Struška.

Hráči obou týmů spolu při posledním vzájemném střetu v soutěži remizovali. Jak tomu bude dnes, ukáže utkání, které odstartuje na slavkovském hřišti přesně v půl čtvrté odpoledne.