DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Téměř letní počasí přilákalo na stadion na dvě stovky diváků, kteří se přišli podívat na pro Slavkovany první jarní utkání na domácí půdě. Před zápasem šesté Kostice zastávaly papírově roli favorita sobotního klání, ale předposlední Slavkov rozhodně nepodceňovaly, což se nakonec ukázalo jako oprávněné. Fanoušci se ovšem v první polovině zápasu nedočkali jediné branky. „Myslím, že ze začátku jsme hráli docela dobře, pak jsme měli menší výpadek a poločas jsme tak nějak dohráli,“ okomentoval úvodní část bezgólového utkání nový domácí trenér Roman Kukleta.

Druhá polovina utkání už však byla o něco živější. Obě strany na sebe začaly více tlačit a v čtyřiapadesáté minutě to jasně zavanulo brankou ze strany Kostic, ovšem v tomto utkání rozhodovalo o výsledku víc než hráčské umění štěstí. Kostický útočník Šalša poté, co překonal domácího stopera, totiž vypálil vzduchem krásnou střelu na slavkovskou kasu. Ale co čert nechtěl, trefila pravou tyč, vypadalo to, že padne do brány, ale nakonec se odrazila zpět do hřiště. V tu chvíli však Slavkovanům pěkně zatrnulo. Hra dále ubíhala ke svému konci a vypadalo to, že se diváci branky opravdu nedočkají, ale několik málo minut před koncem došlo ke změně stavu. Gól se octl v kostické brance doslova z ničeho nic. Před svatyní hostů se to pěkně zamotalo a ze změti hráčů se vykutálela z kopačky slavkovského útočníka Matochy jediná, vítězná branka. V domácích řadách vypukla radost. Ta stála vzápětí Matochu žlutou kartu, když si v návalu štěstí ze vsítěné branky vysvlékl svůj dres a rozhodčí tento akt potrestal. Jediná branka v závěru utkání rozhodla o konečném výsledku pro domácí.

„Myslím, že to byl docela slušný fotbal. Vyhrál ten šťastnější, je to o tom, kdo dá gól. Kluci dřeli, ale jedna nedůslednost nás stála branku. Soupeř nás v ničem nepřehrál, ale vyhrál šťastnější,“ zhodnotil po zápase výsledek kouč Kostic Vlastimil Pavlík. Hosté ztratili na půlce míč nedůsledností a stálo je to tak branku a potažmo také body a domů odjeli s prázdnou.

Slavkov se tak konečně po dlouhé době mohl radovat z potřebných tří bodů. „Druhý poločas jsme začali hrát to, co jsme měli, to znamená hrát kombinačně. Hráli jsme více na polovině soupeře a dá se říct, že jsme se štěstím jedna nula vyhráli,“ uzavřel sobotní domácí výstup Kukleta.
Pozítří Slavkov opět vyjíždí za utkáním ven. Neopustí však hranice okresu. Za zápasem přijede do sousedních Bučovic, kde se na tamním trávníku odehraje v neděli v půl čtvrté okresní derby.