Fotbalové soutěže na Vyškovsku vstupují o tomto víkendu do svého finále. Závěrečný duel jarní části sehraje na domácí půdě také Slavkov, za kterým v rámci I. A třídy, skupiny B, přijede mužstvo z Břeclavska v podobě Velkých Pavlovic.

Slavkovští, kterým šlo o záchranu v soutěži, by dnes proti tabulkově šestým Pavlovicím chtěli nasbírat poslední body. Stejné úmysly však má také soupeř. V posledním vzájemném střetu, který oba celky odehrály v polovině srpna minulého roku, měli navrch hosté, když zvítězili 2:1.

„Slavkov měl na podzim dobrý kádr a my jsme s ním sehráli velmi kvalitní zápas. Trenér Kukleta je můj bývalý spoluhráč z Mutěnic. Chceme samozřejmě vyhrát, je to pro nás poslední zápas,“ avizoval před utkáním pavlovický lodivod Aleš Martínek.

Slavkovany čeká již druhý duel na domácím hřišti. Minulý týden se utkali s Vracovem, kdy o výsledku rozhodla dramatická druhá půle. Vracov totiž vedl 2:0, ale domácí nehodili flintu do žita a dokázali nejen srovnat, ale v posledních minutách ještě otočit skóre ve svůj prospěch na konečných 3:2.

Vracov zpočátku domácí přehrával a lépe zpracovával míče. Po úvodní polovině však slakovský trenér provedl změny v poli. Dufka postavil do středové řady a Hráčka jako předstopera, což se ukázalo jako efektivní a výhra byla na světě. „Zápasem s Vracovem jsme se zachránili, sestupují Dubňany, my se udržíme. Nechtěl bych však skončit předposlední a přidat ještě tři body k stávajícímu kontu by byl lepší závěr,“ přemítal slavkovský kouč Roman Kukleta.

Třináctý Slavkov z čtrnáctičlenného pole skupiny má po doposud odehraných kolech devětadvacet bodů, o jeden bod před ním je Veselí. V případě slavkovské výhry a veselské prohry by se tak ještě mohly prohodit jejich pozice a Slavkované by nemuseli uzavírat soutěž na předposledním místě tabulky. Vítězný tým soutěže, Šardice, už nemůže nikdo ohrozit.

Pavlovice si klidným šestým místem zajistily bez problémů další pobyt v soutěži, ovšem bodový rozdíl mezi nimi a jejich tabulkovými soupeři je minimální. Bod na ně ztrácejí Bučovice a definitivní pořadí tak bude jisté až po víkendu. „Po sezonách, kdy Pavlovice hrály o sestupy, se letos sešlo dobré mužstvo, které je momentálně v lepší polovině tabulky. Je to maximum, co můžeme hrát,“ zhodnotil současné postavení Martínek.

Pavlovice chtějí sezonu dohrát už v klidu. Zvítězit v posledním utkání sezony na domácí půdě by pro Slavkovany bylo důstojným rozloučením. Na podzim se chtějí pustit do utkání s novou chutí. „Pokud se dohodneme s výborem a hráči budou chtít, abych je nadále trénoval, tak předpokládám, že na podzim budu trénovat, uvidíme,“ nastínil svou možnou budoucnost ve slavkovském fotbalu Kukleta.

Pro oba celky poslední fotbalový duel jarní části soutěže vypukne na slavkovské zelené hrací ploše dnes přesně v půl páté odpoledne.

SK Slavkov u Brna – Slavoj Velké Pavlovice
Předpokládaná sestava
Slavkov: Kolář - Láznický, Vrána L., Dufek, Karásek - Žižlavský, Hráček, Žalkovský, Vrána O. - Strnad, Houšť.
Pavlovice: Franzberger – Jilka, Poláček, Prošek, Tesařík – Švrčina, Navrátil, Pilarčík, Vašek – Stráněl, Šabata.
Rozhodčí: Nejezchleb - Hlubinka, Huba.
Poslední vzájemný zápas: podzim 2008 Velké Pavlovice – Slavkov u Brna 2:1.
Postavení v tabulce: 13. Slavkov 33:41 29 b.
6. Pavlovice 39:40 36 b.