Drama jako z pera hollywoodského scénáristy viděl v sobotu odpoledne městský stadion v Břeclavi. Domácí juniorku MSK tam po mnoha nesnázích poslal k happy–endu zápasu se Slavkovem střídající Kočíř brankou z poslední minuty.

Ony těžkosti začaly pro domácí fotbalisty už po několika minutách. Obránce Ryšavý dosti nepochopitelně ve vápně „sundal“ jednoho z hostujících útočníků a rozhodčí neváhal odpískat penaltu.

K té se postavil Houšť a Prokopa bezpečně překonal. Překvapivý úvod hostující borce nastartoval k ještě větší snaze a byli to domácí, kteří se museli bránit častým útokům Slavkovských.

To jim ale dlouho nevydrželo a iniciativa postupně přecházela na kopačky domácích.
Jejich převaha pramenila především po únicích z křídelních prostor a přihrávek před branku, tam ale Břeclavané jeden po druhém své šance spalovali, nebo vytáhl skvělý zákrok vytáhlý brankář Kolář.

Postupem času začala převaha domácích gradovat. Hosté vyklidili i střed pole a zakopali se před vlastní brankou. Branková radost v domácím podání však stále nepřicházela.

Půlhodinu před koncem vsadil domácí trenér Dvořák všechno na útočnou fázi a vyplatilo se. Nejprve při velkém závaru orazítkoval tyč Rehák. V 67. minutě se ve vápně držel jako klíště obránce Slavkova domácího hráče a ne zrovna přesný sudí Mikula odpískal přísnou penaltu. Při její exekuci prokázal svoji chladnokrevnost Dolíhal a vyrovnal.

S remízou však břeclavští fotbalisté spokojeni nebyli. Fiala deset minut před koncem další nastřelenou tyčí podrthl domácí trápení, nakonec se však borci v modrobílem dočkali. Po rohovém kopu byl na správném místě Kočíř a hlavou vystřelil domácí výhru.

V hostujících řadách zavládl po závěrečném hvizdu hlavního sudího smutek. „Začali jsme dobře, postupně ale domácí hru vyrovnali. Ve druhé půli jsme odešli fyzicky. Mladí kluci nás uběhali. Byla to jen otázka času, kdy inkasujeme. Na druhou stranu nám sudí mohl odpískat ještě jednu penaltu,“ hovořil o zápase trenér Slavkova Roman Kukleta.

Domácí nálada měla jinou podobu. „Urvali jsem tři body silou vůle. Ale hlavně v prvním poločasu tam bylo málo důrazu,“ přiznal domácí kouč Ivan Dvořák.

Fotbalisté Slavkova se zdá definitivně posunuli mezi trojici, která mezi sebou bude bojovat o sestupového Černého Petra. Osud posledních Dubňan je již zpečetěn dávno.

Jak šly minuty: MSK Břeclav B – SK Slavkov u Brna

4. Po uklouznutí Kalčíka šel do zakončení Matocha, sám se ale o dobrou šanci připravil váhavostí.

7. Houšť z penalty – 0:1. Ryšavý skopl ve vápně útočníka hostí, penaltu proměnil Houšť.

29. Rozběhnutý Vladimír Trensinger centroval do vápna, Šlancar prudce vystřelil, ale Kolář reflexivně vyrážel.

30. Jan Trensinger poslal exkluzivní pas na Koryčánka, ten se vřítil do vápna, ale v dobré šanci trestuhodně netrefil branku.

58. Fiala po sprintu přes půlku hřiště v šestnáctce ztratil rovnováhu a poslal na Koláře velmi slabou střelu.

64. Dolíhal se prokličkoval do šestnáctky, našel Fialu, jehož střelu brankář vyrazil, Rehákova dorážka skončila jen na tyči slavkovské branky.

67. Dolíhal z penalty – 1:1. Obránce hostí proti pravidlům držel domácího hráče, a přestože brankář měl míč pod kontrolou odpískal pokutový kop. K němu se postavil Dolíhal a chladnokrevně vyrovnal.

89. Kočíř – 2:1. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Kočíř a strhl vítězství na stranu domácích.