Bez ohledu na to, že derby přinášejí i méně žádoucí emoce, tento zápas oběma aktérům, a tím víc jejich fanouškům, určitě chyběl. Města jsou od sebe vzdálená pouhých deset kilometrů, všichni se navzájem znají a koneckonců letitá rivalita určitě oběma soupeřům především prospívala. Los nového ročníku jakoby se snažil půst všech těch fotbalových i nefotbalových hašteření vynahradit a soupeře proti sobě postavil už v prvním kole.

Slavkov se v sobotu může těšit na malý fotbalový svátek umocněný trenérskými premiérami na obou lavičkách. V případě domácích se ale Jaromír Piták vrací, nedávno ve Slavkově už působil. Mužstva se ujal po hrajícím trenérovi Davidu Udržalovi. V Bučovicích Ladislav Kachlík vystřídal Aloise Špičáka. A sami hráči k derby pozvali tím nejlepším způsobem, tedy dobrými výsledky v přípravných zápasech a především v Krajském poháru Fotbalové asociace České republiky. Bučovice i Slavkov postoupily mezi posledních šestnáct jeho účastníků.

Domácí tým deklasoval Bohdalice na jejich hřišti (6:0) a posléze v prvním kole vyřadil na jaře ještě divizní Spartu Brno (3:1). Bučovická cesta přes Křenovice a Framoz Rousínov byla jen penaltová, ale zejména vyřazení účastníka krajského přeboru je cenným skalpem mužstva i nového trenéra.

V letní přestávce nedošlo ani v jednom týmu k větším hráčským přesunům. Slavkov hlásí výměnu v brance, kam se vrátil Dolíhal za odcházejícího Rettegyho. Odešel i zkušený Opletal a stále se jedná o novém angažmá Udržala.

I se Strnadem

„V přípravě jsme sehráli hodně kvalitní utkání. Především s ligovým dorostem Vyškova (pozn. red.: 3:3) a Spartou Brno. Ale mistráky jsou o něčem jiném. Jsem rád, že zůstal Olda Strnad (pozn. red.: zájem o něho měl Rousínov). Bučovice jsou rozjeté a budou těžkým soupeřem, ale doma chceme naplno bodovat. Celkovým cílem pro letošní ročník je hrát dobrý fotbal minimálně v klidném středu tabulky a postupně zabudovávat do mužstva vlastní odchovance z dorostu," řekl staronový trenér Piták.

Z hostujícího tábora je zajímavá informace, že v posledním týdnu před soutěží připravoval tým asistent trenéra Josef Fenyk. Hlavní kouč se k týmu po dovolené připojí právě až před zápasem. „Kdo nastoupí, to je věcí hlavního trenéra, ale my nemáme co tajit. Měli bychom být kompletní, takže sestava týmu se může hodně podobat té, která hrála proti Rousínovu. Změn nebude mnoho, možná jedna nebo dvě. Tím, že jsme se Slavkovem loni nehráli a že jde o první kolo, tak zápas nemá jasného favorita. Ale jejich výsledky budí respekt," řekl Fenyk.

I.A třída – skupina B

1. kolo:

Slavkov – Bučovice

Sobota 11. srpna, 16.30 hodin

Stadion v Kaunicově ulici