Na podzim by nejraději zapomněli, jaro chtějí odehrát úplně jinak. Minimálně tak, aby vyplavali ze sestupových vod a stabilizovali situaci v klubu.
Slavkov tradičně patří do pětice nejlepších fotbalových týmů na Vyškovsku. Na podzim ale jeho výkony tomuto postavení příliš neodpovídaly. Přes zimu tak měli představitelé klubu napilno, aby do jarních odvet udělali vše možné pro udržení dobrého renomé z posledních let.

Podzimní průběh I.A třídy skupiny B pro Slavkovské příliš lichotivě nevypadá, když okupují předposlední třináctou pozici. „Na sto procent jsme čekali víc. Žádné velké výprasky jsme nedostávali, většinou jsme nešťastně prohráli o jednu branku, ale nepovedly se důležité zápasy. A z mužstva nebyla cítit ta správná pohoda a parta,“ uvedl vedoucí Slavkovských Jaroslav Andrla. Ze čtrnácti utkání jeho svěřenci zvítězili jen třikrát, přičemž tragicky si vedli hlavně jako hosté. Domů si dohromady přivezli pouhé čtyři body. „Venku to bylo opravdu špatné. Nic se nedařilo. Když to nevychází doma, tak vás podpoří alespoň stovky diváků, jako hosté ale o tohle přicházíte. Není se čím chlubit,“ dodal.

Zimní přestávku tak Slavkov využil zřejmě k jediné možnosti, jak vývoj krajské soutěže z jeho pohledu změnit. Přebudovat celou strukturu klubu i týmu. Začalo se na prosincové valné hromadě, kde vznikl nový výbor tamního sportovního klubu. Jeho první rozhodnutí vedla jasným směrem, angažovali nového trenéra. Důvěru dostal zkušený kouč například Kohoutovic či Újezdu Roman Kukleta. „Už je to podruhé, co mě Slavkov oslovil. Skončil jsem zrovna jinde, tak jsem si řekl, že zkusím pomoci,“ vysvětlil kouč, který naposledy působil v brněnských Kohoutovicích, hrajících výkonnostně stejnou soutěž, jen v jiné skupině.

A co tým jako takový? I v něm došlo k značným přesunům. Jistými posilami jsou Miloš Karásek z Kobeřic, Michal Cenek z Křižanovic, zkušený stoper Michal Dufek z Tuřan. Hostování se podařilo prodloužit šlapanickému Zdeňku Hráčkovi a Petru Houškovi ze Šardic. Slavkovský dres naopak minimálně na čas svlékli Aleš Vojtíšek a do Sparty Brno pravděpodobně odejde Karel Opletal. „Kluci mají svou sílu, je dobré, že se kádr rozšířil. Myslím, že až se doléčí současná zranění, kdy chybí až pět lidí, tak to nebude špatné,“ zmínil Kukleta. Ale pozor, jeho celek stále má jeden krizový post. Ještě není dořešeno jméno brankářské jedničky. „To je samozřejmě problém, je to důležitá věc, snad ještě někoho najdeme,“ věří lodivod. Hledání ideálního řešení stále pokračuje.

Jarní premiéru si Slavkovští odbudou v neděli odpoledne na půdě pátých Vacenovic. Už tam se ukáže, na co mohou na jaře myslet, každopádně žádné velké cíle si klub nestanovil, což potvrzují i hráči. „Velké ambice nemáme, jde hlavně o to, v klidu se zachránit. Doplnili jsme tým a když budeme mít kvalitního brankáře, zvládneme to,“ vyhlásila zkušená opora Zdeněk Hráček.